Baigiamoji projekto „Varėnos krašto jaunimo iniciatyvų skatinimas“ konferencija

Gegužės 15 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko baigiamasis projekto „Varėnos krašto jaunimo iniciatyvų skatinimas“ renginys.

Projekte dalyvavo aštuoniasdešimt 14-29 metų amžiaus jaunuolių iš viso rajono, po dešimtį iš seniūnijos ir visi buvo pakviesti į baigiamąją konferenciją. Pristatytos įvykdytos veiklos, rezultatai. Kaip vienas iš veiklos rezultatų, auditorijai pademonstruota interneto svetainė jaunimui „Varėnos krašto“ – jaunimas.varena.lt, kurioje viskas apie jaunimo aktualijas rajone ir Lietuvoje. Informacija apima skelbimus, jaunimo organizacijas ir jų veiklą, naudingą informaciją, nuorodas į panašias interneto svetaines, rajono jaunimo renginių nuotraukų galerijas ir kitą informaciją, kuri susijusi su jaunimo poreikiais, interesais, neformaliu ugdymu, tobulėjimu. Apžvelgti dviejų dienų mokymai „Projektų rengimas ir verslo idėjų generavimas“, prisimintos kūrybiškiausios, originaliausios mokymų metu sugeneruotų projektų ir verslo idėjos. Vienos dienos mokymų „Jaunimo asociacijos kūrimas“ rezultatą – naujos jaunimo asociacijos „Varėnos krašto jaunimas“ gaires pristatė projekto dalyvės Indrė Palionytė ir Aira Fugalytė. Merginos pristatė pagrindinius asociacijos tikslus, siekius, narystę, naudą bendruomenėms ir pakvietė visus pasirašyti ketinimo steigti asociaciją protokole.

Renginyje dalyvavo Varėnos rajono savivaldybės vicemeras Giedrius Samulevičius ir administracijos direktorius Alvydas Verbickas. Svečiai sveikino jaunimą ir linkėjo, kad kuo daugiau idėjų ir iniciatyvų kiltų iš paties jaunimo, kad mokymų metu įgautos žinios taptų įgyvendintais ir matomais rezultatais, džiuginančiais visą rajoną. Svečiai įteikė projekto dalyviams mokymų pažymėjimus ir projekto pieštukus. Gerųjų idėjų pavyzdžiais dalijosi Varėnos vietos veiklos grupės projektų vadovas Povilas Saulevičius. Taip pat Povilas pristatė ir jaunimo finansavimo galimybes gauti paramą, kuria jaunimas galėtų įvairiapusiškai panaudoti: mokymams, erdvėms kurti ir renovuoti ir kt. iniciatyvoms.

Muzikinį pasirodymą-sveikinimą dovanojo projekto dalyviai ir draugai – Guoda Beržanskaitė (vokalas), Žygimantas Jarusevičius (mušamieji), Tomas Stonys (gitara).

Jaunimas turėjo progą pabendrauti tarpusavyje ir su vietos valdžios atstovais, svečiais  prie vaišių, kur vyko diskusijos ir pokalbiai.

Projekto metu įgyvendintos veiklos prisidėjo prie jaunimo kompetencijų kėlimo, pažinčių rato plėtimo, susipažinimo su kitų įgyvendintais geraisiais projektų pavyzdžiais. Taip pat sukurta interneto svetainė jaunimas.varena.lt, inicijuotas jaunimo asociacijos „Varėnos krašto jaunimas“ steigimo protokolo pasirašymas. Turiningai ir smagiai praleistas laikas taip pat vienas iš svarbių projekto pasiekimų.

Projektą vykdo Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Projektas finansuojamas iš Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos lėšų.

Visos projekto veiklos jau įgyvendintos, o įspūdžiai ir rezultatai čia: