Visada su knyga

Rugsėjo 26 dieną Varėnos mieste vyko tradicinė Grybų šventė. Varėnos viešoji biblioteka jau vienuoliktą kartą įsijungė į šventės organizatorių gretas.

Bibliotekininkai dalyvavo šventinėje eisenoje su šūkiu „Pavasaris, vasara, ruduo ar žiema – mano rankose knyga…!“ Miesto parke įrengė Menų ir laisvalaikio zoną. Tiesa, stiprus ir nesibaigiantis lietus, pakoregavo programą, daug veiklų neįvyko. Sukurta vaikų piešinių ir tekstų knyga „Varėna gamtos ritmu“ ne tokia stora, kokios tikėtasi, o ir kai kurie lapai nukentėjo nuo drėgmės.

Autoriai pristatė savo knygas: Valentinas Algirdas Kaliūnas nuotraukų albumą „Varėnos kraštas: kūrybos versmės“, Juozas Žitkauskas „Varėnos krašto dienoraščiai“ ir dzūkų tarmės kalendorių „Dzūkų kalendorus 2020“, Daiva Ulbinaitė „Nustokim krūpčioti. Dalia Grybauskaitė“.

Į meninio skaitymo konkursą, kurį vedė aktorius Dalius Skamarakas, susirinko nedidelis būrelis vaikų, nepabūgusių stiprios liūties. Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą, skirtą poetui Anzelmui Matučiui, buvo pasirinkti jo eilėraščiai temomis: gamtos peizažai, giria, grybai, miško žvėrys ir paukščiai. Kiekvienas skaitovas pasirinktą eilėraštį kartodavo tiek, kartų, kol pavykdavo jį perskaityti raiškiai, atskleisti veikėjų charakterį, perteikti nuotaikas. Čia pat scenoje mokėsi nugalėti scenos baimę, atlikdami paprastus (nors ir nelengvus) balso pratimus.

Varėnos viešosios bibliotekos metodininkė

Daiva Armonienė

  DSC05488      DSC05518      DSC05490

DSC05589   DSC05630    DSC05660   DSC05577