Vasario mėnesio renginiai Varėnoje

Vasario 11 d. 18 val. Varėnos kultūros centre „Neprilygstamosios“ – Naujojo teatro spektaklis apie aukščiausią žmogaus galimybių ribą. Varėnos kultūros centre
„Neprilygstamosios“ – Naujojo teatro spektaklis apie aukščiausią žmogaus galimybių ribą

2016 m. vasario 11 d. (ketvirtadienį) 18 val. Varėnos kultūros centre (J.Basanavičiaus g. 2, LT-65174, Varėna) bus rodomas dviejų veiksmų (trukmė 2 val. 15 min.) spektaklis „Neprilygstamosios“ („Top girls“) pagal šiuolaikinę Kerilės Čerčil pjesę. Spektaklis kviečia žiūrovus pasinerti iki giliausių mūsų esaties gelmių, prisiminti Kūrėjo mums dovanotą moterišką ir vyrišką prigimtį; mūsų nemirtingą sielą, turinčią atmintį iš „praeitų gyvenimų“ – reinkarnaciją; amžiną pastangą ieškoti ir būti laimingam. Spektaklyje bendravimas vyksta ne tik žodžiu, bet ir kūno kalba – šokiu, pagal Tai Či (vert. aukščiausios ribos kovos menas) judesius.

Naujojo neįgaliųjų teatro spektakliai – tai ne tik iššūkis pačiam teatrui, bet ir žiūrovams. Stebina šio teatro drąsa, kiekvienas spektaklis – vis naujo žanro, stiliaus, išraiškos priemonių paieška. Žinantis šį teatrą žiūrovas niekada negali jo pažinti iki galo, nes tai, ką pamato, negali nestebinti, nešokiruoti, palikti abejingo. Spektakliai žavi pastatymų profesionalumu, aktorių nuoširdumu, naujovėmis.
Režisierė – Šviesa Šulc;
Scenografė – Lina Karaliūtė;
Kostiumų dailininkė – Eigilė Juodytė
Kompozitorius – Martynas Jankevičius;
Modernaus šokio ir scenos plastikos specialistas – Romualdas Petkevičius;
Video operatorius – Karolis Bratkauskas.
Bilietų kaina – 7 EUR.
Bilietus galima įsigyti Varėnos kultūros centro kasoje ir per internetinę svetainę www.bilietai.lt . Kasa dirba kiekvieną darbo dieną 11 – 18 val. (bilietų rezervavimas tel.: 8 310 52 752). Senjorams, studentams, scenos menų profesionalams, grupėms perkant 10 bilietų ir daugiau, moksleiviams bei neįgaliesiems – 50 % nuolaida.
Daugiau informacijos – www.naujasisteatras.lt
 
Vasario 12 d. 18 val. Varėnos kultūros centre ansamblis „Lietuva“ su programa  „Kilkim, broliai, sakalais“!
Vasario 12 d. Varėnos kultūros centre grupė „Thundertale“, Lietuvos kariuomenės orkestras, valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ bei folkloro atlikėjos Veronika Povilionienė ir Rasa Serra tęsia gastroles po Lietuvą su ekspresyvia, uždegančia, didelių publikos simpatijų sulaukusia programa „Kilkim, broliai, sakalais!“

„Mūsų tikslas – pateikti publikai liaudies dainas taip, kad vyresni žmonės brauktų džiaugsmo ašaras, o jaunimas jaustųsi „kietai“ galėdamas jas dainuoti kartu“, – sako grupės „Thundertale“ lyderis Laurynas Baškys. „Mes griaunam žmonių susikurtus stereotipus, kad liaudies dainas dainuoja vien pagyvenusios moterėlės, kad pučiamųjų orkestras groja tik maršą, o liaudiški šokiai apsiriboja kepurine ir kviečiame tautą pasižiūrėti į liaudies muziką kitaip.“
Šioje programoje sunkusis metalas, kariškas pučiamųjų orkestras persipina su stilizuota liaudies muzika bei autentišku folkloru. Grupė „Thundertale“ kartu su ansamblio choru šioje programoje atlieka geriausius bei naujausius savo kūrinius, aranžuotus liaudies instrumentų bei pučiamųjų orkestrams. Autentiškumo programai suteikia koncertuose keičiančios viena kitą išskirtinio balso folkloro atlikėjos Rasa Serra ir Veronika Povilionienė.
Teatralizuota siužeto linija iškalbingomis mizanscenomis palydi žiūrovą Lietuvos istorijos vingiais. Svarbiausi istoriniai momentai, mūšiai ir euforija iškovojus laisvę perteikia neįkainojamą mūsų krašto nepriklausomybės vertę ir kovos už laisvę skonį.
„Tiek daug gerų emocijų seniai bebuvau pasikrovęs. Labai gerai“, – savo įspūdžiais po koncerto džiaugsmingai dalinosi Jonas (38) iš Zarasų. „Labai netikėta skirtingų muzikos stilių samplaika, tačiau labai pasiteisinusi“, – sakė Judita (25) iš Ukmergės. Jai antrino ir kita žiūrovė Danutė: „Nuostabu, kaip per dainą, šokį galima papasakoti, rodos, visą mūsų šalies istoriją, atskleisti visą Lietuvos didybę ir grožį.“

Programos režisierė – ilgametė Lietuvos dainų švenčių ansamblių vakaro meno vadovė Leokadija Dabužinskaitė, programos meno vadovas – kompozitorius Giedrius Svilainis, vyr. dirigentas – Lietuvos kariuomenės orkestro vadovas, kapitonas Egidijus Ališauskas.

Programoje dalyvauja: valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, Lietuvos kariuomenės orkestras, grupė „Thundertale“ bei vokalistai Laurynas Baškys ir Jonas Chockevičius, solistės Rasa Serra ir Veronika Povilionienė (pakaitomis).

Koncertas vyks vasario 12 d. (penktadienį) 18 val. Varėnos kultūros centre.
Programos trukmė – 1.30 val. be pertraukos.
Bilietų kainos: 7, 8, 9 EUR
Bilietus platina kultūros centro kasa ir www.bilietupasaulis.lt
Daugiau informacijos – www.ansamblis-lietuva.lt

Vasario 15 d. 17 val. Varėnos kultūros centre iškilmingas Vasario 16-osios dienos minėjimas kartu su Kauno valstybiniu choru.

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS. Meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis.  Koncertmeisterė Beata Andriuškevičienė.

Pasitinkant Valstybės atkūrimo dieną-Vasario 16-ąją, kai 1918 m. Vilniuje susirinkusi Lietuvos Taryba išreiškė valia atkurti nepriklausomą ir demokratinę Lietuvos valstybę, Varėnos kultūros centras pakvies šią visai tautai ir kiekvienam piliečiui reikšmingą istorinę datą įprasminti pakilia chorine muzika.
Programoje, kurią atliks kraštiečio – Petro Bingelio diriguojamas Kauno valstybinis choras, skambės gražiausi lietuvių ir Vakarų Europos šalių kompozitorių veikalai, tapę nenumaldomo laisvės troškimo ir kovos už ją simboliais.

Kviečiame švęsti kartu!
Įėjimas nemokamas! 

Vasario 17 d. 18 val. Varėnos kultūros centre Ukrainiečių šou  visai šeimai „Mauglis ir draugai“ 5 €.

Vasario 25 d. 18 val. Varėnos kultūros centre „Kitoks teatras“ su  spektakliu „(Ne)galiu tylėti, (ne)galiu mylėti“ 


Naujoje komedijoje žavingai padūkusios moterys viešai išpažins savo nuodėmes
Spektaklis „(Ne) Galiu tylėti, (Ne) Galiu mylėti“ kviečia į masinę juoko terapija
Naujas spektaklis lavins pilvo raumenis
„Kitoks Teatras“ žvarbiais rudens vakarais siūlo išbandyti naują juoko terapiją ir vasario 25 d. kviečia į pašėlusią komediją – „(Ne) Galiu tylėti (Ne) Galiu mylėti“ (rež. Ričardas Vitkaitis) Varėnos kultūros centre.
Čia susitiks keturios charizmatiškos, krykštaujančios deivės – Gabija Ryškuvienė, Aušra Štukytė, Lina Rastokaitė ir Eglė Mikulionytė, pasiruošusios su gigantiška energija praskleisti savo neįtikėtinas gyvenimo istorijas. Į jų šurmulingą ratą įsilies ir profesionalių juoko terapeutų kvalifikaciją pretenduojantys gauti Džiugas Siaurusaitis ir Ramūnas Šimukauskas. Tad, spontaniški nevaldomi juoko seansai – garantuoti!
Jausmų vulkanais apipintame, fenomenaliai įtraukiančiame pastatyme keturios skirtingos, patrakusios herojės, gyvenančios amžiaus tarpsniuose nuo 25 iki 55 m., taps kaip niekad atviros ir atlapos net slapčiausias širdies kertes. Ech tie santykiai – tikra aukštoji matematika, kvantinė mechanika ir kosmonautika kartu sudėjus! O kur dar moterų iškalbingumas, juk jei per dieną apsilanko apie 60 tūkst. minčių, moterims būtinai norisi bent dalį (aišku, maksimalią!) iškalbėti. O vyrai nekalba ir nesiklauso, nors tu ką. Kartais atrodo lengviau prakalbint mūro sieną! Tad, kaipgi mums vieniems kitus suprasti?! Į pagalbą visada ateis draugės, turinčios patarimus visais gyvenimo atvejais. Bus linksma, karšta, intymu, o tarpais net siurrealu!
Komedija atskleis: moteris – tai tūkstančiai veidų ir vaidmenų; žemėje visi keliai veda į moterį, o ne į Romą; moteris – tai esmių esmė, ji visa ko priežastis ir pasekmė; moteris tai Dievo išrinktoji, nors jau ir nubausta Jo… Bet kaipgi pasaulis be moterų?! Jo lauktų pragaištinga pražūtis!
Keturios moterys ir keturios efektingos jų istorijos – išklausę jų įsitikinsite, kad net pačiais iškalbingiausiais savo gyvenimo fakais – joms net iš tolo neprilygstate.
„(Ne) Galiu tylėti (Ne) Galiu mylėti“ – tai gyvenimo džiaugsmais, o retkarčiais ir nelauktais spygliais džiazuojanti komedija, sklidina humoro, dramos, besikalatojančios ironijos, juoko, ašarų ir aukščiausios prabos nuoširdumo.
Įspėjimas! Pašalinis komedijos poveikis: nenustebkite, jei netikėtai prasivers juoko čakra!
Kaina 12; 9 € 

Vasario 26-27 d. Varėnos kultūros centre  „Maišatynė“. Daugiau informacijos netrukus…