Varėnos viešojoje bibliotekoje svečiavosi Andrius Tapinas

„Metas vykdyti pasižadėjimus. 100 gimnazijų, bibliotekų ir bendruomenių pačios neapsivažiuos. Todėl vėl skelbiu akciją „Pasikviesk Andrių pas save“. Gimnazijose ir mokyklose pasikalbėsim apie jūsų ateitį šioje valstybėje ir kaip padaryti ją geresne, apie #‎nevairuok girtas ir kitus dalykus, bibliotekose – apie mano knygas ir apskritai apie skaitymą ir literatūrą, bendruomenėse – galbūt tiesiog apie gyvenimą“, – taip, savo tinklalapyje rašė žinomas žurnalistas, vertėjas, knygų „Vilko valanda“ ir „Maro diena“ autorius, TV laidų „Auksinis protas“, „Pinigų karta“ vedėjas Andrius Tapinas.

O balandžio 15 dieną Andrius, vykdydamas pažadą, lankėsi Varėnos viešojoje bibliotekoje. Svečias dalijosi mintimis apie  jaunosios kartos galimybes ir perspektyvas, informacinių technologijų, užsienio kalbų  reikšmę  ir  panaudojimą praktiniame gyvenime, pasakojo, kas yra Z karta ir kaip ją pasiekti,  ragino kiekvieną jaunuolį turėti ambicijų ir atkakliai eiti užsibrėžto tikslo link. Pasak svečio, knygų skaitymas, saviugda, išsilavinimas  yra labai  svarbu kiekvienam žmogui, siekiančiam karjeros ir norinčiam rasti vietą gyvenime. Tikino, jog po dešimties metų mes patys pamatysime, koks skirtumas bus tarp tų, kurie daug skaitė, švietėsi, mokėsi užsienio kalbų, buvo visuomeniški, ir tarp tų, kurie sakė „ai, ir taip viskas bus gerai“. Juk pasauliui labiausiai reikia tikslingai save ugdančių, imlių žmonių. Tik klausimas, koks po dešimties metų būsi Tu? Ar išnaudosi visą savo potencialą?

Kalbėdamas apie karjerą bei sėkmę, A. Tapinas išskyrė tris dabartinių darbdavių kriterijus. Pirmas – idėjos. Sėkmingų kompanijų atstovai teigia – ateitis priklauso turintiems idėjų, o jų reikės kiekvienai profesijai: politikos, mokslo, meno srities. Antras kriterijus – užsienio kalbos. Andrius pabrėžia, jog kiekvienam privaloma laisvai kalbėti, suprasti, rašyti ir skaityti angliškai ir būtina turėti bent dar vienos užsienio kalbos pagrindus, gebėti ja bendrauti. Trečiasis – keli savanorystės projektai gyvenimo aprašyme, nes visos modernios ir šiuolaikiškos kompanijos ypač atsižvelgia į šį apsektą, parodantį, jog žmogus yra visuomeniškas, nėra savanaudis ir rūpinasi ne tik savo, bet ir visuomenės gerove.

Paklaustas apie trečiąjį savo romaną, kuris turėtų būti rašomas, Andrius atsakė, kad dėl darbų gausos nelieka laiko, todėl šis darbas atidėtas ateičiai.  O mums beliko palinkėti rašytojui kuo greičiau sugrįžti į Varėną su naujuoju romanu.

Daiva Armonienė, Varėnos viešosios bibliotekos metodininkė