Varėnos viešajai bibliotekai – 70

Gruodžio 13 d. Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka minėjo 70-mečio sukaktį. Susirinko gausus būrys bibliotekininkų, bibliotekos draugų. Svečius pasitiko ir maloniomis staigmenomis džiugino pamėgti knygų herojai Karlsonas, Pepė Ilgakojinė, bitė Maja ir kt. Jais persirengė Varėnos moksleivių kūrybos centro būrelio renginių organizatorių ir vedėjų būrelio IMPRO nariai (vadovė Irena Čeplikienė), šventinę nuotaiką besirenkantiems dovanojo akordeonistas Nerijus Bakula.

Renginio vedėjos Renata Česnulevičienė ir Indrė Kondratavičiūtė pasveikino Leono Peleckio-Kaktavičiaus eilėmis „Čia taip jauku ir paslaptinga. Erdvė, kuria be sąlygų tikiu. Čia vasara net sningant, žibuoklės akyse ir iš akių. Ištikimi draugai lentynose išsirikiavę. Ištieski ranką ir tave pakvies į ligi šiol dar nematytą žemę. Jau tu su ja sukies, sukies. Į veidą – būsimųjų amžių vėjas, šalia – herojai ir antiherojai, kokių dar niekur neregėjai, kurie tikri, net jei iš oro…“

Varėnos viešosios bibliotekos istoriją pusiau juokais, pusiau rimtai pristatė Juodasis ir Baltasis metraštininkai (jų vaidmenis sukūrė Bibliografijos, informacijos ir kraštotyros skyriaus darbuotojos Elena Glavickienė ir Laimutė Cibulskienė).

Pranešimą „Biblioteka – valstybės inovacijų politikos įgyvendintoja ir pažangos variklis“ skaitė Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Projektų valdymo skyriaus vadovė Giedrė Čistovienė. Ji perdavė generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gutausko sveikinimą. „Nuoširdžiai sveikiname Varėnos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenę, švenčiančią bibliotekos 70 metų sukaktį. Linkime klestėti ir augti, asmeniškai kiekvienam bibliotekos darbuotojui – įkvėpimo ir inovatyvių sprendimų, profesinės sėkmės, o bibliotekoje besilankantiems ir besinaudojantiems įvairiomis viešosiomis paslaugomis – atrasti joje tai, kas gyvenimą darytų prasmingesnį ir pažangesnį. Gražios šventės ir kūrybiškų sprendimų“.

Daugiau: http://www.biblioteka.varena.lt/lt/naujienos/2214-varenos-viesajai-bibliotekai-70

 

 

_DSC5509             _DSC5653          _DSC5451

 

_DSC5968       varenos vb 4        varenos vb 3

 

 

_DSC6005