Varėnos sporto mokyklos U – 15 vaikinų komanda – šių metų rankinio čempionai

2015/2016 metų Lietuvos vaikų rankinio čempionate fantastiškai rungtyniavo Varėnos sporto mokyklos U – 15 vaikinų komanda, vadovaujama trenerio Tomo Baryso. Iš viso šioje amžiaus grupėje dėl apdovanojimų kovojo dvylika komandų, kurios buvo suskirstytos teritoriniu principu į du pogrupius. Varėnos rankininkai žaidė A pogrupyje kartu su Vilniaus, Molėtų, Zarasų, Utenos, Alytaus komandomis.

Per 10 sužaistų rungtynių mūsų rankininkai pralaimėjo vieną vienintelį susitikimą, tai buvo pirmosios pralaimėtos varžybos šios komandos istorijoje. Ir ne todėl, kad varžovas buvo stiprus, o dėl klaidingo pasirengimo varžyboms, paaugliai buvo per geros nuomonės apie save ir teko paragauti pralaimėjimo skonio! Pralaimėjimas nesutrukdė užimti pirmosios vietos savo pogrupyje, kuri užtikrino (kaip buvo galima tikėtis) lengvesnį varžovą iš B pogrupio. A pogrupio pirmoji vieta susitinka su B pogrupio ketvirtąja vieta. Antrame varžybų etape – ketvirtfinalio varžybose varėniškiai susitiko su Tauragės rankininkais. Išvykoję sužaidę lygiosiomis 24:24, tačiau savo aikštelėje įtikinamu rezultatu 34:18 nugalėję bendraamžius iš Tauragės pateko į finalinį varžybų etapą.

Finaliniai susitikimai, kur rungtyniavo keturios stipriausios Lietuvos vaikinų U – 15 metų rankinio čempionato komandos, vyko gegužės 20 – 22 dienomis Vilniuje. Pirmosiose varžybose Varėnos sporto mokyklos rankininkai rezultatu 36:32 įveikė Panevėžio KKSC komandą. Rungtynės buvo beprotiškai sunkios. Pradžioje pavyko apsiginti, bet neišnaudojome susikurtų progų. Komandos lyderiai pykosi, nesusitvarkė su savimi, todėl likus penkioms minutėms iki pirmojo kėlinio pabaigos atsilikinėjome penkiais įvarčiais. Po minutės pertraukėlės sugebame spustelti, Lauksminas Cibulskas atrėmė kelis sudėtingus metimus, puolime neklystame ir pirmąjį kėlinį laimime 15:14. Pertraukos metu aptariame klaidas, sudedame rankas, sirena kviečia atgal į aikštę… Penkias minutes žaidžiame gerai, bet žaidimas užstringa ir likus 10 min. iki varžybų pabaigos pralaimime 24:28. Aktyviname gynybą. Domas Petrušis penkioms minutėms „išjungia“ varžovų lyderį, puolime Tomas Valentukevičius nesustabdomas, puikiai talkina ir Deivydas Ščiglinskas. Atrodo didesnė finalų patirtis mums padeda išsigelbėti ir pergalė mūsų 36:32.

Antrą dieną laukė beprotiškai sunkus susitikimas su šeimininkais, Vilniaus sporto mokyklos „Tauras“ komanda. Apšilimo metu vaikinai atrodė rimtai nusiteikę, jaučiame, kad vilniečiai trokšta ir tikisi mus nugalėti, o mus tai tik dar labiau stumia į priekį! Tokios pradžios vilniečiai ir jų palaikyti atėję sirgaliai nesapnavo baisiausiuose košmaruose. Penkioliktą varžybų minutę rezultatas 5:15 tikrų dzūkelių naudai. Tomas Valentukevičius, Domas Petrušis, Deivydas Ščiglinskas, Gytis Ižganaitis nesulaikomi puolime, Augustas Šilalė uždaręs vartus varo vilniečių puolėjus į neviltį. Kėlinį laimime 12:20. Antrame kėlinyje apsukų nemažiname. Kaip šveicariškas laikrodis veikiantis puolimo ir gynybos mechanizmas leidžia ramiai mėgautis varžybomis. Likus žaisti dešimt minučių rezultatas 16:29. Galime duoti atsikvėpti komandos juodadarbiams. Aidi sirena, švieslentėje rezultatas 21:32. Pergalė kainavo daug jėgų, bet buvo beprotiškai smagu matyti, kaip kiekvienas varėniškis aikštelėje ar sėdėdamas ant suoliuko atiduoda savo širdį – rankininko širdį.

Paskutinę finalų dieną laukia varžybos su B pogrupio nugalėtojais, Kauno rajono sporto mokykos Garliavos rankininkais. Kalbame prieš varžybas kaip sunku žaisti paskutinę dieną, viską skauda, juk rankinis kontaktinė sporto šaka, ne kiekvienas turi drąsos šią sporto šaką pasirinkti. Ne naujiena, žinome kaip sunku tapti Lietuvos čempionais. Per sukąstus dantis sieksime savo tikslo! Komanda užsivedusi pradeda rungtynes. Laimime 5:1. Tačiau penkioliktą minutę rezultatas jau lygus 6:6. Ir tada prasideda Mykolo Baliūno šou; keli perimti kamuoliai, pačio uždirbtas ir įmestas 7 metrų baudinys padeda atsikvėpti. Rezultatas 12:9. A. Šilalė atremia du septynetus, kėlinį laimime 15:10. Pertraukos metu bandome prisiminti kaip sunkiai dirbome, kad iškovotume taip trokštamą pergalę. Susitelkę pradedame antrą kėlinį. Komandos neįmanoma atpažinti, atrodo, kad sugrįžta šeštadienio varžybų dvasia. Penkiolikos minučių atkarpą laimime 10:3. Stebuklus išdarinėja A. Šilalė – dešimt minučių vartus laiko „sausus“. Varžovai kartoja atremtus kamuolius, mūsų vartininkui nė motais, jis dar sykį atremia: protingai, tiksliai, techniškai… Puolime ir toliau siautėja M. Baliūnas. Likus dešimčiai minučių į žaidimą įstraukia ir Dalius Lebedzevičius, Simonas Vasiliauskas, Titas Volskas bei jaunieji Lietuvos vicečempionai Eitvydas Balkus, Ignas Savičius, Virginijus Pozniakas, Simonas Senda, Lukas Kraulaidys. Ir kas smagiausia, kad vyrukai nemažina apsukų, rezultatas dar labiau auga. Ir  3,2,1… pasigirsta sirena, galutinis rezultatas 32:20. Visi leidžiamės į salės vidurį, šokame pergalės šokį. Mes čempionai!!!

Gaila, kad nebuvo renkami simboliniai finalo septynetukai, MVP, tačiau geriausių ir perspektyviausių komandos žaidėjų nominacijos buvo paskelbtos. Geriausiu Varėnos SM komandos žaidėju pripažintas Mykolas Baliūnas, o perspektyviausiu – Tomas Valentukevičius.

Per tris finalines varžybas mūsų komandai pavyko įmesti 100 įvarčių. Įvarčius Varėnos komandai pelnė: T. Valentukevičius – 31, M. Baliūnas – 23, D. Ščiglinskas – 14, G. Ižganaitis – 11, D. Petrušis – 7, D. Lebedzevičius – 7, S. Senda – 2, I. Savičius – 2, S. Vasiliauskas – 1, E. Balkus – 1, V. Pozniakas – 1. A. Šilalė atrėmė 48 procentus metimų (neįtikėtinas rezultatas), L. Cibulskas – 34 procentus metimų.

Lietuvos čempionais tapo: Tomas Valentukevičius, Mykolas Baliūnas, Deivydas Ščiglinskas, Gytis Ižganaitis, Domas Petrušis, Dalius Lebedzevičius, Simonas Senda, Ignas Savičius, Simonas Vasiliauskas, Eitvydas Balkus, Lukas Kraulaidys, Virginijus Pozniakas, Augustas Šilalė, Lauksminas Cibulskas, Lukas Kraulaidys, Ignas Sukackas, Titas Volskas, treneris Tomas Barysas.

Turnyro trenerius, dalyvius, žaidėjus ir komandas sveikino ir apdovanojo Lietuvos rankinio čempionatų vyr. teisėjas, europinės kategorijos teisėjas ir delegatas Valdas Gecevičius, Lietuvos nusipelnęs rankinio treneris Antanas Taraskevičius, Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos 2015-2016 metų sezono MVP Valdas Drabavičius.

Ačiū vaikinams už puikų sezoną, ačiū sirgaliams ir tėvams už puikų palaikymą, nors žaidėme išvykoje, ačiū tėvams už jūsų sūnus, ačiū Varėnos rankinio treneriams už jų patarimus ir palaikymą, ačiū Direktorei už suteiktas galimybes dalyvauti tarptautiniuose turnyruose, siekti, tobulėti ir džiaugtis nuostabia komanda. Ačiū… Iki kito sezono.