Varėnos menų mokykloje nuskambėjo didelė „Mažųjų sugrįžimų“ šventė

Penkiasdešimtmetį švenčianti Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla visus metus varėniškius ir svečius džiugino daugeliu įspūdingų renginių.  Jubiliejinių metų renginių ciklą vainikavo didelė ir šauni „Mažųjų sugrįžimų“ šventė, kurioje vaiskiausiomis spalvomis sužibo menų mokyklos išugdyti talentai – esami ir buvę šios menų mokyklos mokiniai.

Ilgametė mokyklos direktorė Nijolė Pavasarienė, visus susirinkusius pasveikinusi su jubiliejine švente, pasidžiaugė, kad esami ir buvę mokiniai, mokytojai, darbuotojai yra viena didelė ir darni šios mokyklos šeima. „Džiaugiuosi Jumis visais, nes esate kūrybingos, išskirtinės asmenybės. Linkiu mums visiems, kad šis šeimos jausmas mūsų niekada neapleistų“,- kalbėjo direktorė. Už bendrą kūrybinį  darbą ji padėkojo visam mokyklos kolektyvui.

Su gražia sukaktimi mokyklos bendruomenę pasveikinęs Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta sakė, kad didžiuodamasis gali ir save įvardinti šios šeimos nariu, nes jo vaikai meno paslapčių taip pat mokėsi šioje menų mokykloje. „Tai, ką Jūs darot, yra matoma. Ar tai būtų gatvės koncertas, ar kitas renginys. Džiaugiamės, kad Varėnos gyventojams praskaidrinat kasdienybę ir pakylėjat virš jos. Už šiuos gražius renginius dėkoju direktorei, visam kolektyvui bei visiems, kurie, „susirgę“ muzika ir tapyba, prasmingai leidžia laiką. Tikiu, kad po kažkiek metų visi dabartiniai mokyklos mokiniai sugrįšit į savo mokyklą ir padovanosit jai daug gražių dvasinių dovanų. Sėkmės Jums ir geros nuotaikos!“,- linkėjo meras.

 

Jubiliejiniame renginyje margaspalvį koncertinį vainiką nupynė mokytojai ir mokiniai, buvo atidaryta mokyklos mokytojų dailininkų darbų paroda.

Su gražia sukaktimi visą menų mokyklos kolektyvą pasveikino ir prasmingu bendradarbiavimu pasidžiaugė Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorė Liucija Stulgienė ir muzikologas Vaclovas Juodpusis. Kūrybinės sėkmės linkėjo  Seimo narys Vidas Mikalauskas.

Šventėje netrūko gražių linkėjimų dirbti taip, kad skambėtų ne tik Varėnos rajonas, bet ir visa Lietuva, kad šioje meno kalvėje būtų tęsiamos puikios meninio parengimo tradicijos.

Praėjusiais metais Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla kartu su Lietuvos muzikų rėmimo fondu suorganizavo vieną iš pirmųjų jubiliejinių metų renginių – įspūdingą vargonų muzikos koncertą, kuriame koncertavo šios mokyklos auklėtinis ir ypatingas koncerto svečias – iš Varėnos kilęs, o dabar Amerikoje gyvenantis ir dirbantis vargonų muzikos virtuozu tituluojamas Virginijus Barkauskas. Šiuo koncertu prasidėjo ir tarptautinis menų festivalis „Druskininkai su M. K. Čiurlioniu“.

Na, o jubiliejinių metų uždarymo šventę ypatingai papuošė buvusio mokyklos auklėtinio, garsaus baritono Laimono Pautieniaus koncertas. Šis nuostabus baritonas, paveldėjęs nuostabų balsą iš ypač dainingos tėvų giminės, Lietuvos muzikinėse scenose debiutavo dar studijuodamas Lietuvos muzikos akademijoje: Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – Spoletos vaidmeniu Giacomo Puccini operoje „Toska“ ir Kauno valstybiniame muzikiniame teatre – Niko Johno Kanderio miuzikle „Zorba“. Gimtinės scenų solistas neišduoda nepaisant įtempto savo darbo grafiko: nuo 2009-ųjų L. Pautieniaus pavardė puikuojasi ir prestižinio teatro „Deutsche oper am Rhein“ (Diuseldorfas, Vokietija) trupės narių sąraše. 2001 m. solistas buvo įvertintas Kauno teatralų „Fortūnos“ prizu.

 

L.Pautienius net tris kartus pelnė aukščiausius Lietuvos teatro meno apdovanojimus už vaidmenis operetėse: 2001 m. – „Kristoforo“ statulėlė, 2003 m. – Lietuvos kultūros ministerijos premija, 2003 m. L. Pautienius apdovanotas tarptautinio jaunųjų dainininkų konkurso Estijoje „The 4 th Klaudia Taev International Competition for Young Singers“ I -ąja premija. 2004 m. – Auksiniu scenos kryžiumi  už Grafo Danilos vaidmenį F. Leharo oeretėje „Linksmoji našlė“ kaip geriausias metų operetės solistas. 2012 m. – Auksinis scenos kryžius už Enriko vaidmenį G. Donizetti operoje „Liučija di Lamermur“ ir Onegino vaidmenį Piotro Čaikovskio operoje.

Po koncerto meras Algis Kašėta padėkojo solistui Laimonui Pautieniui už puikią dovaną varėniškiams, palinkėjo kūrybinės sėkmės, surengti dar ne vieną koncertą gimtajame Varėnos krašte ir įteikė dovanų dzūkiškų gėrybių.

Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla nesiliauja varėniškių žavėti muzikos ir spalvų įvairove ištisus metus. Talentingųjų čiurlioniukų kūryba jau seniai visomis prasmėmis iškeliavo už meno mokyklos pastato sienų – pernai gimė graži tradicija Varėnos miesto centre rengti muzikinius pavakarius, kuriuose koncertuojančių talentų mielai klausosi maži ir dideli. Menų mokyklos mokytojų ir mokinių kūryba žmonės žavisi ne tik Varėnos krašte, Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
l.e. vedėjo pareigas,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkienė@varena.lt .