Varėnoje duris atvėrė Atviras jaunimo centras

Varėnos švietimo centro patalpose duris atvėrė Atviras jaunimo centras. Jis įrengtas įgyvendinant projektą „Varėnos kraštas – jaunimui, jaunimas – krašto pažangai“. Jaukiai įrengtame centre nuo šiol prasminga veikla užsiimti arba tiesiog turiningai ir įdomiai  laiką galės leisti visi norintys Varėnos krašto jaunuoliai. Į nuotaikingas centro atidarymo iškilmes, vykusias atviroje erdvėje, Švietimo centro darbuotojai sukvietė projekto partnerius, Varėnos rajono savivaldybės tarybos narius ir jaunimo atstovus.

Varėnos švietimo centro direktorė Janina Šimelionienė pažymėjo, kad kuriant ir įrengiant centrą jaunimui, negailėdami laiko, idėjų ir jėgų prisidėjo visi projekto partneriai, tačiau labiausiai įtemptas kūrybos laikas buvo Švietimo centro kolektyvui. „Šis projektas išskirtinis tuo, kad pats jaunimas bei partneriai dalyvavo projekto idėjos formavimo etape. Atvirų jaunimo centrų viziją „piešė“ šeši šimtai šešiasdešimt trys Varėnos rajono jauni žmonės. Negalime teigti, kad į šį projektą sutalpinti visi jaunimo norai, pageidavimai ir rūpesčiai, tačiau mes labai stengėmės. Mums buvo svarbu, kad šita erdvė turėtų savo aurą, kultūrą ir tradicijas, kad ji trauktų ne tik jaunuolius, bet ir kiekvieną rajono gyventoją. Čia tam tikra sugrįžimų į bendrystę vieta, juk čia bus galima ateiti ne tik pailsėti, pabendrauti, bet ir arbata pasivaišinti ar išbandyti naujo pyrago receptą“,-sakė direktorė.  Ji už sėkmingai įgyvendintą projektą jaunimui padėkojo projekto partneriams:  Varėnos rajono savivaldybei, Varėnos „Ažuolo“ gimnazijai, Varėnos „Ryto“ progimnazijai, Varėnos sporto mokyklai, Varėnos darbo biržai, Varėnos viešajai bibliotekai ir Varėnos policijos komisariatui. 2014 m. sausio 28 d. Varėnos rajono savivaldybės tarybai priėmus sprendimą dalyvauti partnerio teisėmis projekte „Varėnos kraštas – jaunimui, jaunimas – krašto pažangai“, 2014 m. vasario 10 d. visi parneriai pasirašė projekto jungtinės veiklos sutartį.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pasidžiaugė, jog labai smagu, kad dar viena graži bendruomenė – jaunimas – Varėnoje turės savo namus. „Neužtenka vien deklaruoti, kad jaunimui reikia sudaryti sąlygas ir duoti šansą. Mes gyvename didelių galimybių metu, kai galima vystyti įvairias projektines veiklas. Džiaugiuosi, kad Varėnoje yra žmonių, kurie ėmė ir įgyvendino jaunimo svajones. Dėkojame direktorei ir šauniai jos komandai. Jaunimas Varėnoje veiklus, tad viskas – jų rankose. Sėkmės jiems, o mes būsime šalia ir atsiliepsime į jaunimo pageidavimus“, – sakė meras.

 

Jaunimo reikalų departamento direktorius Vydūnas Trapinskas paminėjo, kad Lietuvoje yra trisdešimt vienas Atviro jaunimo centras, ir Varėna turi didžiuotis, kad tokį centrą jaunimui turi.

Po iškilmingų sveikinimų, atsidėkodami už puikų centrą, visiems susirinkusiems muzikinę dovaną įteikė Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos auklėtiniai: Milita Užgirytė, Guoda Beržanskaitė, Laimonas Žilinskas ir Ugnė Martusevičiūtė, vadovaujami mokytojos Aušros Liutkutės. Šios mokyklos moksleiviai savo molbertuose nupiešė spalvingas šventinio renginio akimirkas.

Simbolinę juostelę perkirpus Varėnos rajono savivaldybės merui Algiui Kašėtai, Varėnos švietimo centro direktorei Janinai Šimelionienei, Seimo nariui Vidui Mikalauskui ir UAB „Varėnos statyba“  direktoriui statybai Virmantui Vinickui, direktorė Janina Šimelionienė svetingai pakvietė apžiūrėti UAB „Varėnos statyba“ darbuotojų moderniai įrengtų jaunimui skirtų erdvių, į kurias galima ateiti po pamokų, vakarais ir savaitgaliais, užsiimti įdomia ir prasminga veikla, susitikti su draugais.

Įrengtoje muzikos, vaizdo, spalvų ir kvapų terapijos erdvėje galima tiesiog pailsėti, atsipalaiduoti, pasvajoti. Gimnastikos salėje jaunimas turi galimybę užsiimti sportu, kūno lavinimu, sveikatos gerinimu, sveikos gyvensenos propagavimu. Treniruoklių kambaryje esantys įvairūs treniruokliai laukia norinčių pasportuoti. Jaunimo poilsio ir laisvalaikio zonoje galima klausytis muzikos, žiūrėti filmus ar televiziją, žaisti stalo žaidimus arba tiesiog išsivirti arbatos. Dizaino studija įrengta norintiems išmokti siūti, drožinėti, pinti iš vytelių, dekupažo technikos, muilo gamybos, darbo su modilinu, tapybos ant šilko, vilnos vėlimo, papuošalų gamybos, mezgimo, nėrimo, siuvimo.

Meno terapijos erdvėje bus ugdomi tėvystės įgūdžiai, mokom konstruktyviai bendrauti su vaiku.

Direktorė paminėjo, kad 2015 metais į visas projekto veiklas, kuriose buvo daug darbinio, kūrybinio šurmulio, įsijungė partnerių įstaigų jaunimas. Moksleiviai vyko į Vokietiją, Hide parką, stovyklavo Šventojoje, vasarą važinėjo su riedučiais, kūrė miuziklą „Auksaplaukė“, mėgėjiškus trumpametražius filmus, organizavo jaunimo kūrybos šventę „Dienos kaip dainos“, dainuojamosios poezijos dieną, mokymus „Projektų rengimas ir idėjų generavimas“, važiavo slidinėti į Druskininkus.

Už pagalbą įgyvendinant projekto veiklas varėniškio skulptoriaus Marijaus Baukaus, kuris prie jaunimo projekto prisidėjo kaip rėmėjas,  sukurti medaliai buvo įteikti įstaigų vadovams: Jaunimo reikalų departamento direktoriui Vydūnui Trapinskui, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos direktorei Mildai Padegimaitei, Varėnos „Ryto“ progimnazijos direktoriui Rimui Vasiliauskui, Varėnos „ Ąžuolo“ gimnazijos muzikos mokytojai Renatai Bakulienei, Varėnos sporto mokyklos direktorei Irenai Mikalauskienei, Varėnos viešosios bibliotekos direktoriui Eitarui Krupovičiui, Alytaus darbo biržos Varėnos skyriaus vadovei Stasei Daujotienei, Varėnos policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkui Laimiui Gauriui.

Projekto metu atnaujintos erdvės ir įgyta inovatyvi įranga bei taikomi atviro darbo principai ir savanorystė suteiks galimybę jaunimui išbandyti  naujas meninės, sportinės, pažintinės veiklos formas: kurti filmus, miuziklą, keliauti, slidinėti, burtis į organizacijas, pažinti save ir savo gabumus. Šis projektas – partnerių darbuotojų ir paties jaunimo savanorystės mokykla. Jis leis jaunimui suvokti, kad jį girdi ir, kad  jis gali veikti.

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
l.e. vedėjo pareigas,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkienė@varena.lt .