Vaikų knygos šventėje žymūs aktoriai

su geriausiais skaitytojais 1

Balandžio mėnesį Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena, kurioje dalyvavo viso rajono skaitytojai vaikai. Organizuotas konkursas „Geriausias skaitytojas“, veikė paroda „2015 m. vaikų knygų „ūkis“, vyko geriausių vaikų kūrinių pristatymai, grožinės literatūros skaitymai, filmo „Kaip gimsta knyga“ peržiūra, virtuali pažintis su įspūdingiausiomis pasaulio bibliotekomis.

Balandžio 13-osios šventėje svečiavosi aktorius ir bardas Gediminas Storpirštis, režisierė, aktorė ir rašytoja Birutė Mar, dailininkė Sofija Vainilaitienė. Pristatyta B. Mar knyga „Gėlininkė“, 1-ojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso 2-osios premijos laimėtoja. Rašytoja įteikė diplomus geriausiems bibliotekos skaitytojams: „Šaltinėlio“ pradinės mokyklos pirmokėms Grėtei Debesiūnaitei, Ūlai Česnulevičiūtei ir Augustei Armonaitei, „Ryto“ progimnazijos mokiniams Henrikui Vyšniauskui, Ūlei Krupovičiūtei, Gabrielei Mačiulytei, Kristinai Žilinskaitei.

Vaikus pasveikino ir susitikti Ežio dvare tradiciniame mokinių meninės kūrybos festivalyje gegužės 14 dieną pakvietė Sofija Vainilaitienė. Jau dešimt metų, kai netekome žymaus poeto, tačiau jo kūryba neprarado populiarumo. „Ir sužiba mano lange žiburys, prisilietusi popieriaus sugirgžda plunksna, kaip tas uogomis bertas takelis ringuoja eilėraštis ar pasaka. Taip aš rašau. Rašau tik sau, bet mano eilėraščius vaikai supranta, skaito ir deklamuoja. Ir nė kiek nekeista. Juk aš rašau tik tada, kai pavirstu vaiku“, –  sakė poetas. M.  Vainilaitis siekė lietuvių mitologiją atpasakoti eilėmis ir sudėti į knygas. Jo norą liudija išlikusių per 20 sąsiuvinių su įrašais ir pastabomis apie lietuvių liaudies mitologines būtybes. Kiekvienas sąsiuvinis skirtas vis kitam personažui: „Apie laumes“, „Apie aitvarus“, „Apie miškinius“, „Bigutė“, „Paralius“, „Raganos“, „Žydrūnė“ ir kt. Sąsiuvinyje „Apie velnius“ poetas yra užrašęs net 42 velnių vardus.

Birutė Mar ir Gediminas Storpirštis atliko M. Vainilaičio eiliuotos mitologinės pasakos „Mauliukas“ teatralizuotus skaitymus su muzikos intarpais. Klausytojai susipažino su doru angelu Mauliuku, jo mylima mergaite Nastute, visagaliu Dievu, kerštingu Liucijumi, Mukiu, Kaukučiu, būriu angelų, velnių ir kitais spalvingais personažais.

Skaitymus rėmė Lietuvos kultūros ministerija, Kultūros taryba.

KKT      KM