UNESCO paroda „Lietuva pašto siuntoje“

UNESCO paroda

„Lietuva pašto siuntoje“

Balandžio 28 d. 17.30 val. Varėnos kultūros centro parodų salėje (J. Basanavičiaus g. 17) bus atidaroma UNESCO paroda „Lietuva pašto siuntoje“.

„Lietuva pašto siuntoje“ – tai keliaujantis įdomybių kambarys (Wunderkammer), pristatantis Lietuvos gamtos, architektūros ir kultūros objektus, įtrauktus į UNESCO registrus ir sąrašus. Kiekvienas pristatomas objektas paslėptas iš pažiūros paprastoje dėžėje, primenančioje pašto siuntinį, tačiau visas parodos paslaptis atrasti galima tik atvėrus dėžę. Tarp vaizdine informacija papildytų eksponatų galima rasti Vilniaus senamiestį, Kernavės archeologinį draustinį, Kuršių neriją ir kitus įžymius Lietuvos objektus.

Subtilus, modernus ir interaktyvus parodos eksponatų pateikimo būdas pritraukia dėmesį, kelia susidomėjimą  Lietuva ir jos išskirtiniais vaizdais. Specialiai šiai parodai išleista atvirukų serija suteikia galimybę lankytojams informaciją apie labiausiai sudominusius eksponatus „parsinešti“ ir pasidalinti su kitais.

Unikalią Lietuvos UNESCO paveldą pristatančią parodą Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai proga parengė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija. Pirmininkavimo metu paroda buvo eksponuojama Čekijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Slovėnijoje ir JAV. Iš viso – daugiau nei dešimtyje pasaulio galerijų.

Visus maloniai kviečiame dalyvauti parodos atidaryme!