Širdyje jaučiuosi lietuvis

Gegužės 9-oji – Europos diena. Minint šią dieną Varėnos viešojoje bibliotekoje svečiavosi Oliveris Kleras (Oliver Clare), Šveicarijos kariuomenės pėstininkų seržantas, dalyvavęs karinėse misijose Kosove, Bosnijoje ir Hercegovinoje, žygeivis, pamilęs Lietuvą ir svajojantis tapti lietuviu. Oliveris pasakojo apie savo gimtąją šalį Šveicariją, apie tai, kaip atrado Lietuvą.

Prieš septynerius metus tarptautiniame pėsčiųjų žygyje Šveicarijoje susipažinęs su lietuviais žygeiviais buvo pakviestas apsilankyti jų šalyje. Pirmą kartą į Lietuvą atvažiavo 2011 metų liepos pabaigoje. Jau tada Lietuvą pamilo taip, kad pajuto – širdyje besijaučiantis tikru lietuviu. Į klausimą, kodėl myli Lietuvą, atsako – „čia man lengviau rasti naujų draugų, nei Šveicarijoje arba kitose šalyse. Man įdomi Lietuvos kultūra ir istorija, patinka jos miestai ir gamta, gerbiu Lietuvos didvyrius! Žinoma, man patinka Lietuva ir dėl pėsčiųjų žygių: Šveicarijoje jų beveik nebėra, o Lietuvoje jie vyksta kasmet, dalyvauja daug jaunų žmonių, ypač žavūs žygiai šalies istorijai atminti, Lietuvos partizanų kovų ir pergalių takais“.

Dabar Oliveris Vilniaus universitete tobulina lietuvių kalbos įgūdžius. Priklauso Lietuvos pėsčiųjų žygių asociacijai. Per septynerius metus dalyvavo 75 pėsčiųjų žygiuose ir nuėjo per 3000 kilometrų. Svajoja tapti Lietuvos šaulių sąjungos nariu, tam reikalinga Lietuvos pilietybė, o tai tik laiko klausimas, dabar lankosi sąjungos renginiuose.

 

_DSC8125     _DSC8148      _DSC8135