Šimtmečio Jaunimo diena Perlojoje

Rugpjūčio 14 d. vyko nuotaikinga, įvairi ir naujovių kupina Jaunimo dienos šventė. Ji suorganizuota jau penktą kartą ir šiais metais buvo ypatinga. Visas šventinis šurmulys nusikėlė į Respublikos šimtmetį mininčią Perloją. Į miestelį sugužėjo jaunimas iš viso rajono bei pritraukė svečių iš kaimyninių savivaldybių.

Varėnos rajono meras Algis Kašėta džiaugėsi, jog šiais metais Jaunimo dienai švęsti pasirinkta istorinė vieta. „Prieš šimtą metų Perlojos Respublikoje žvangėjo laisvės ginklai, vyrai surėmė pečius ir kovėsi už savo siekius, o dabar kiti laikai, kitokia atmosfera – žvanga muzikos instrumentai ir pakilus jaunatviškas juokas. Džiugu, kad Varėnos jaunimas dalijasi savo idėjomis, iniciatyvomis ir gerąja patirtimi su viso rajono jaunimu. Tegul tai tampa gražia tradicija Jaunimo dieną organizuoti vis kitoje rajono vietoje ir tokiu būdu paskleisti savo idėjas visame krašte“, – kalbėjo Varėnos rajono vadovas.

Tradiciškai Jaunimo dieną organizavo Varėnos rajono jaunimo reikalų taryba. Pagrindinė šventės organizatorė ir sumanytoja Varėnos jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Grigėnė pažymėjo, kad šią dieną švenčia visas jaunimas ir tai nėra talentų šou ar konkursinis renginys, – tai neformali jaunimo šventė, šiais metais subūrusi gausų būrį rajono jaunuolių, kurie nepabūgę lietaus šėlo garsiai, smagiai ir jaunatviškai iki pat šventės pabaigos.

Įdomi buvo ne tik šventė, bet ir kelias iki jos. Iš Varėnos iki Perlojos nemokamai atvykti buvo galima autobusu, dviračiais bei atplaukti baidarėmis. Šventės židinyje – Perlojoje laukė gausa pramogų ir nuotykių. Vyko daug aktyvių veiklų: kvadrato ir smiginio varžybos, stalo teniso ir futbolo turnyrai. „Lions Fury“ įkūrėjas Pavel Kaliadziuk apšilimui buvo paruošęs nuotaikingą ir naudingą mankštą bei rungtis. Atviro jaunimo centro kiemelyje jaunimas žaidė milžinišką „Jenga“ žaidimą, bandė eiti kojūkais,  narpliojo azartišką „Vikingų“ žaidimą. Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis kalbėjo apie fotožurnalistiką, fotopasakojimo prasmę ir atsakomybę už tai, ką paliekame ateities kartoms. Kartu jis atsivežė ir tarptautinio fotožurnalistikos festivalio „Vilniaus fotografijos ratas“ parodą, kuri buvo iškabinta ant Perlojos kultūros centro pastato sienų. „Varėnės žirgai“ dovanojo nuostabią pramogą – svečius vežiojo žirgais kinkytoje karietoje. Marija Lūžytė vedė pažintinę ekskursiją po Perloją.

Varėnos priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos pareigūnai ne tik pasakojo apie savo darbą ir iššūkius, su kuriais susiduria kasdien, bet ir visus vėsino lediniu vandeniu bei leido pramogauti putų glėby. Varėnos pasienio rinktinės kinologai su tarnybiniu šunimi pademonstravo paklusnumo komandas ir parodė, kad šuo gali būti ne tik draugas, bet ir dirbti labai svarbų darbą, saugant valstybės sieną, sulaikant nusikaltėlius ir pažeidėjus. Varėnos krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės Varėnos kuopos savanoriai kvietė šaudyti į taikinius mažo kalibro šoviniais.

Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė Sigita Milerytė-Sinkevičienė pristatė Visuomenės sveikatos biuro veiklą, kuri itin aktuali jauniems žmonėms, turintiems psichologinių ar fizinių sveikatos problemų. Ji atvyko su šaunia Visuomenės sveikatos biuro komanda. Specialistės ne tik teikė įvairias sveikos gyvensenos konsultacijas, bet ir vaišino sveikais patiekalais. Čia pasisvėrus ant kūno kompozicijos svarstyklių buvo galima sužinoti savo kūno masės indeksą, kiek yra kūno riebalų ir raumenų masės procentais, koks visceralinis riebalų pasiskirstymas ir kiek rekomenduojama per dieną suvartoti kalorijų.

Šventėje visų laukė nauja sporto šaka – diskgolfas, kurią Lietuvoje populiarina elektrėniškis Mykolas Krasniskas. Jis atvyko kartu su dideliu būriu jaunuolių iš Elektrėnų Atviro jaunimo centro. Diskgolfas reikalauja susikaupimo ir taiklumo. Pagrindinis tikslas – kuo greičiau ir atlikus kuo mažiau metimų pataikyti savo diską į specialų taikinį – krepšį.

Veikusiame sendaikčių turgelyje visi turėjo progą įsigyti ypatingų daiktų, kurių tikrai negalima rasti šiuolaikiniuose prekybos centruose. Šventės metu vaikučiai šokinėjo ant batuto, smaguriavo valgydami cukraus vatą. Visų susidomėjusių laukė kinas apie Rūtą Meilutytę. Ji viena labiausiai atpažįstamų ir labiausiai mėgstamų žmonių Lietuvoje, ji įkvepia jaunąją kartą siekti savųjų tikslų, o visus likusius – didžiuotis Lietuva. Dokumentinis pasakojimas leido iš labai arti susipažinti su tikrąja Rūta, jos kasdienybe ir suprasti kiek valios, sunkaus darbo bei kantrybės yra sukoncentruota į tą trumpą baseino distanciją.

Vakaro pramogas vainikavo smagus jaunatviškas koncertas. Jo metu pasirodė Varėnos jaunieji atlikėjai: Urtė Fialkovskytė, Karolina Pavilonytė, Ūlė Julija Masteikaitė, Goda Debesiūnaitė, Greta Valasinavičiūtė, Justinas Stanevičius, visų pamėgta vietinė grupė  „The Groovy Group“ bei svečiai – „Black Biceps“. Minint Perlojos Respublikos šimtmetį, organizuota akcija – „100 švieselių Perlojos Respublikai ir visai Lietuvai“. Į dangų paleista 100 šviečiančių balionų.

Pagrindinė šventės rėmėja – Varėnos rajono savivaldybės administracija dovanojo jaunimui  grupės „Black Biceps“ koncertą, Varėnos kultūros centras įgarsino renginį bei dovanojo kvietimus į kino filmus, Varėnos „Žilvičio“ lopšelis-darželis išvirė gardžios košės, Aktyvaus laisvalaikio klubas „Juostandis“ suteikė dideles nuolaidas baidarių pramogai, kavinė „Fortūna“ vaišino picomis, UAB „Staginis“ pradžiugino muilo burbulais, piešimo ir rašymo reikmenimis, Varėnos sporto centras dovanojo apsilankymus į baseiną, o Seimo narys Juozas Baublys pradžiugino vaikus ir šeimas batuto pramoga.

 

Solveiga Žukienė
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė

dsc-3269     dsc-2909 (1)       dsc-2930