Projekto „Daryk su džiaugsmu“ kursai „Išsaugoti gyvybę – didžiausias džiaugsmas gamtoje“

Kviečiame dalyvauti Varėnos rajono savivaldybės administracijos įgyvendinamo projekto „Daryk su džiaugsmu“ kursuose „Išsaugoti gyvybę – didžiausias džiaugsmas gamtoje“

Kurso dalyviai turės galimybę susipažinti su savarankišku bei komandiniu išlikimu laukinėje gamtoje ir galimomis ekstremaliomis situacijomis, įgis teorinių ir praktinių žinių, lavins komandinio darbo įgūdžius.Vyks integracinis žaidimas. Užsiemimai sektoriuose su instruktoriais: susipažinimas su žemėlapiu; kompaso veikimo principas; šiaurės nustatymo būdai be kompaso ir GPS; tinkamos vietos parinkimas stovyklavietei; įvairių kasdienių daiktų panaudojimo būdai, esant „išlikimo“ situacijai; pagrindinių mazgų rišimas ir praktinis panaudojimas; minimalus pirmos pagalbos kursas; laužo įkūrimas be degtukų, laužo įkūrimas iš šlapios medienos; lauko virtuvės įrengimas; kareiviškos palapinės statymas.

Kursų apibendrinimas. Arbatos paruošimas, žarijose keptos bulvės, sauso kareiviško maisto davinio pristatymas ir paruošimas. Laužų gesinimas ir maskavimas. Aplinkos sutvarkymas.

KURSAI VYKS:

Rugpjūčio 31 d. (šeštadienį) 10 val. prie Puodžių bibliotekos

Rugpjūčio 31 d. šeštadienį) 14.30 prie Merkinės kultūros centro

Rugsėjo 13 d. (penktadienį) 18 val. prie Dubičių bibliotekos

Rugsėjo 14 d. (šeštadienį) 10 val. prie Panočių bibliotekos

Rugsėjo 14 d. (šeštadienį) 14 val. prie Matuizų kultūros centro

Rugsėjo 14 d. (šeštadienį) 10 val. prie Marcinkonių bibliotekos

Rugsėjo 14 d. (šeštadienį) 14.30 val. prie Žilinų bibliotekos

Rugsėjo 15 d. (sekmdaienį) 10 val. prie Nedzingės bibliotekos

Rugsėjo 15 d. (sekmadienį) 14.30 val. prie Valkininkų bibliotekos

Projektą vykdo Varėnos rajono savivaldybė ir Varėnos viešoji biblioteka. Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš Lenkijos Ožyšo gminos. Varėnos rajono savivaldybei tenkanti projekto lėšų dalis – 62 645 Eur, iš Europos regioninės plėtros fondo (Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos) finansuojama 85 proc. šios sumos.

interreg_Lietuva-Polska_LT_v2_CMYK