Prenclau miestą papuošė varėniškio skulptūra „Žaltys“

Varėnos rajono savivaldybė jau šešioliktus metus sėkmingai tiesia bendradarbiavimo tiltą su Prenclau miesto (Vokietija) savivaldybe. Glaudžią abiejų savivaldybių draugystę liudija įgyvendinti bendri švietimo, kultūros ir sporto projektai, kasmet vykstančios jaunimo mainų programos, savivaldybių atstovai vieni pas kitus dalyvauja svarbiausiose miestų šventėse.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Svirskienė ir Ekonomikos ir žemės ūkio skyriaus vyr. specialistė Tatjana Saulevičienė bei varėniškis medžio drožėjas Mindaugas Vyšniauskas lankėsi Prenclau mieste. Tesint praėjusių metų pažadą, į Prenclau buvo nuvežta ir miesto parko Rojaus skverą papuošė skulptoriaus Mindaugo Vyšniausko pagal užsakymą pagaminta skulptūra „Žaltys“. Skulptūrą pastatyti ir įmontuoti skulptūros autoriui padėjo Prenclau miesto meras Hendrikas Zomeris ir du jo pavaduotojai – Dr. Andreas Hainrichas ir Marekas Violeris-Bėcas. Tuo pačiu buvo atnaujintas ir 2013 metais miesto gėlininkystės šventei varėniškio medžio drožėjo Antano Česnulio sukurtas suolas-skulptūra bendradarbiavimui tarp Varėnos ir Prenclau pažymėti.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta džiaugiasi, kad abiejų savivaldybių bendradarbiavimas yra draugiškas ir intensyvus. Prenclau miesto gyventojai ir svečiai grožisi miestą puošiančiais Varėnos krašto kūrėjų darbais.

Varėnos krašto žmonės taip pat turėjo ne vieną progą susipažinti su Prenclau meno žmonių kūryba. Praėjusių metų rugsėjį tris dienas trukusioje muzikos ir meno šventėje „Rudens sonata“, skirtoje M. K. Čiurlionio 140-osioms gimimo metinėms,  koncertavo Prenclau miesto mišrus choras, o Varėnoje buvo atidaryta Prenzlau miesto fotomenininkų atvežta fotografijų paroda.

 

Rūta Averkienė,
Varėnos rajono savivaldybės administracijos
Bendrojo skyriaus vyr. specialistė,
l.e. vedėjo pareigas,
tel. (8 310) 31 980, 8 614 99 144, el. paštas ruta.averkienė@varena.lt .