Pasimatuok savanorystę

Gruodžio 5 dieną, minėdami Tarptautinę savanorių dieną, Varėnos viešojoje bibliotekoje veikiantis Eurodesk Lietuva jaunimo informavimo taškas kvietė jaunimą „pasimatuoti“ savanorystę.

Eurodesk jaunimo informavimo taško koordinatorė Indrė Kondratavičiūtė ir savanorė Augustė Maziukaitė jau trečius metus iš eilės nusprendė suburti jaunimą ir parodyti jiems, kad savanoriauti yra gera. Džiugu, kad savanoriškai veiklai gausiai registravosi Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai.
Savanorius priėmė Varėnos rajono savivaldybė, Senelių namai, Švietimo centre esantis Atviras jaunimo centras, Viešoji biblioteka. Savanoriškos veiklos metu jaunuoliai bendravo ir žaidė su vaikais lavinančius žaidimus, klausėsi senelių pasakojimų ir istorijų, kūrė šventines dekoracijas, puošė langus. Savivaldybėje savanoriai talkininkavo Švietimo, Kultūros ir sporto, Architektūros skyriuose, dirbo administracinius darbus mero priimamajame.
Šia iniciatyva buvo siekiama, kad jauni žmonės galėtų išbandyti savanorystę organizacijose, įstaigose, iš vidaus pamatyti jų veiklą, tokiu būdu jaunuoliai turėjo puikią galimybę susipažinti su miesto visuomeniniu gyvenimu. Kitas tikslas – skatinti būti aktyviems, išbandyti ką nors naujo, griauti bet kokius mitus apie savanorišką veiklą bei parodyti jos įvairumą.
Dalyviai kalbėjo, kad ši veikla jiems patiko, džiaugėsi nuveikę kažką naudingo, norėtų, jog ir ateityje vyktų panašūs renginiai. „Juk savanoriai – žmonės, kurie dažnai padaro šiek tiek daugiau nei kiti, pagalvoja už du ir neprašo nieko mainais!“

Varėnos viešosios bibliotekos renginių organizatorė

Indrė Kondratavičiūtė

 

DSC01370     DSC01396    DSC01440