Naisių vasaros teatras kviečia į Varėnos kultūros centrą!

Gegužės 25 d. 18.00 val. Naisių vasaros teatro muzikinis spektaklis „Beprotiškai fantastiškos Vytauto Kernagio dainos“ Varėnos kultūros centre

BEPROTIŠKAI FANTASTIŠKOS MAESTRO
VYTAUTO KERNAGIO DAINOS
muzikinis spektaklis

Ką jaučiame mes, Naisių vasaros teatro aktoriai, atliekantys Maestro dainas:
ORINTA: Dainuodama Vytauto Kernagio dainas jaučiu didžiulę atsakomybę, visų pirma prieš kūrinio kūrėją, prieš žiūrovą, prieš kolegas… Daina negali būti tuščia: be jausmo, be emocijos, lėkšta, ji turi būti PILNA ir aš joje esu tik indas, atkuriantis Kernagio, kaip kūrėjo, atlikėjo, muzikanto, dvasią, mintį, esmę… Ir tai man nėra svetima.
Atlieku ir juntu ramybę, gėrį… sunkiai nusakomą graudumą… Turbūt todėl, kad atrandu save kitokią, nebūdingą, save… per Kernagį aktorių ir dainų atlikėją…

BIRUTĖ: Jaučiu, kaip dirbu savo darbą, kurį mėgstu ir kurį noriu kuo geriau perteikti. Visa muzika, dainų žodžiai man yra artimi dūšiai. Išgyvenu Marcelijaus Martinaičio unikalų tekstą, jo prasmę ir geriau imu suprasti, kokie būna skirtingi ir tuo pačiu panašūs žmonės. O šitos Kernagio dainos yra unikali galimybė visa tai perteikti scenoje….
VAIDA: Jaučiu atsakomybę ir pareigą perteikti tiek tobulą tekstą, tiek melodiją. Mano tikslas nėra nukopijuoti patį Maestro, jį pamėgdžioti, tikslas – visą tai perleisti per savo, kaip žmogaus, prizmę. Aš žinau, kad jis mane mato ir yra mano mokytojas ir vedlys, net būdamas ten toli toli…
TOMAS: Perdainuodamas jo dainas noriu, kad žiūrovas nepamirštų žmogaus ir dainų, kurios skambėjo ir tebeskamba…
PAULIUS: Tai kažkas neapsakoma, paslaptinga, jausminga, liūdna, linksma ir įdomu – štai ką jaučiu dainuodamas Kernagio dainas.
REMIGIJUS: Kernagio dainos man svarbios dėl to, kad jos susiję su mūsų istorija. Kai dainuoju Maestro dainas, jaučiuosi prisilietęs prie to laikmečio, kuris žadino tautą pabusti ir kovoti su represijomis įvairiais būdais, kad ir poezija ar dainomis. Kernagis didžiąją savo gyvenimo dalį praleido scenoje. Ir man tai labai artima.
GERDA: Man dainuoti Maestro dainas – tai mokytis gyvenimo tiesų. Svarbiausioji iš jų – visa ko pamatas – atvira žmogaus širdis. O paprastas, neįmantrus, bet iš tiesų nuoširdžiai pasakytas žodis atveria kelius į žiūrovų širdis.
VALDAS: Dainuoti, atlikti Kernagio dainas nepaprastai gera. Vis daugiau jas grojant, dainuojant atrandi dar nepastebėtų muzikinių spalvų ir garsų, minčių prasmės. Atradimo džiaugsmas – štai ką aš jaučiu Vytauto Kernagio dainose.
ARŪNAS: Visų pirma jaučiu atsakomybę. Kernagis – neeilinė asmenybė ir prisiliesti prie jo darbų reikia drąsos. Antra, tai begalinis malonumas, scenoje jaučiuosi puikiai, betarpiškai pasitikiu kolegomis ir viliuosiu, jog žiūrovai jaučia bent dalelę tos atmosferos, kurią mes sukuriame ir išgyvename scenoje. Trečia, kiekvienąkart, koncertui artėjant pabaigos link, norisi, kad jis nesibaigtų, o tęstųsi dar ir dar …
LAIMONAS (garso operatorius): Yra ką prisiminti: Marcelijus Martinaitis, Sigitas Geda ir pats Vytautas Kernagis – mūsų kultūros istorija. Naisių vasaros teatro aktoriai atkuria Kernagio dvasią ir tai, ką Maetro norėjo perteikti žmonėms.
O ar pajusite Jūs mūsų spektaklio dvasią ir mūsų Jums siunčiamų betrotiškai fantastiškų Vytauto Kernagio dainų prasmę, muzikinę gelmę, emocinį krūvį, estetinį viso spektaklio vaizdą?
Visada laukiame Jūsų ……

Atlieka Naisių vasaros teatro aktoriai: Paulius Budrys, Gintarė Daniusevičiūtė, Orinta Jazdauskaitė, Arūnas Jokubauskas, Birutė Kaktytė, Vaida Kavaliauskaitė, Tomas Montvila, Remigijus Pelenis, Valdas Vaitiškis, Gerda Vilimaitė.
PREMJERA 2013 m. liepos 7 d. Naisiai. Trukmė 1val.30min.

Įėjimas tik su kvietimais. Teirautis kasoje arba  tel. (8 310) 52752.
Kasos darbo laikas pirmadienį 12.00-15.00; 15.30-19.00
antradienį-penktadienį 11.00-15.00; 15.30-19.00

Gegužės 24 d. 18.00 val. Naisių vasaros teatro spektaklis „Locna laimė. Žemaitė“ Varėnos kultūros centre

Naisių vasaros teatro spektaklis „Locna laimė. Žemaitė“
Pagal Žemaitės biografiją ir kūrybą.

Spektaklio režisierė ir inscenizacijos autorė: Regina Steponavičiūtė
Scenografija ir kostiumų dailininkas: Galius Kličius
Kompozitorius: Paulius Jasiūnas
Tekstų atranka: Modesta Jurgaitytė
Judesys: Vesta Grabštaitė
Šviesų dailininkas: Laimonas Kačiušis
Vaidina: Paulius Budrys, Gintarė Daniusevičiūtė, Elida Dubinskytė-Šimaitė, Orinta Jazdauskaitė, Arūnas Jokubauskas, Birutė Kaktytė, Vaida Kavaliauskaitė, Karolis Liaučius, Tomas Montvila, Remigijus Pelenis, Valdas Vaitiškis, Gerda Vilimaitė.

Tai dviejų dalių spektaklis, pastatytas remiantis Žemaitės biografija ir kūryba. Dviejų dalių spektaklis, remiantis Žemaitės biografija ir kūryba. Jungiami apsakymų ciklo ,,Laimė nutekėjo“ fragmentai, rašytojos laiškai, biografijos faktai ir liudininkų prisiminimai
Trukmė: 3 val. (su pertrauka)

Įėjimas tik su kvietimais. Teirautis kasoje arba  tel. (8 310) 52752.
Kasos darbo laikas pirmadienį 12.00-15.00; 15.30-19.00
antradienį-penktadienį 11.00-15.00; 15.30-19.00