Nacionalinis diktantas vyks kovo 2 dieną

Kovo 2 dieną (penktadienį) 11 valandą visus norinčius kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą Varėnos viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 19, Varėna). Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu.

Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 33 tūkst. žmonių. „Vėl kviečiame visus į lietuvių kalbos šventę. Nebijokime nosinių ir kablelių, nes diktantas nėra egzaminas. Organizatoriai siekia paskatinti žmones didžiuotis mus visus vienijančia kalba, o kartu ir savo valstybe“, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Nacionalinį diktantą kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“. „Sklandi kalba – sklandi mintis. Sklandi mintis neskaldo, neerzina, ji vienija arba kviečia į dialogą. Tebūnie Nacionalinio diktanto rašymas šventė! Proga pasidžiaugti kalba, prisiminti mokymąsi, mėgautis turtingu tekstu ir pasivaržyti. Šis diktantas – puiki galimybė per 45 minutes pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias. Pakvieskime draugus, pažįstamus ir kolegas – kartu bus smagiau!“ – ragina fondo „Dabar“ direktorė Elena Aleknavičienė.

Dėmesio: dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai. Darbai tikrinami tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojama pasilikti savo teksto kopiją (pvz. nufotografuoti tekstą telefonu) ir savarankiškai pasitikrinti, kaip sekėsi.

Diktanto tekstas su rašybos ir skyrybos paaiškinimais bus paskelbtas kovo 5 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt .

2018 m. finalas vyks balandžio 14 d. (šeštadienį). Finalą tiesiogiai transliuos LRT Kultūros kanalas.

Parengė Varėnos VB metodininkė Daiva Armonienė