Nacionalinis diktantas: ateik, rašyk, išsaugok

Nacionalinis diktantas: ateik, rašyk, išsaugok  

Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto partneriai vėl kviečia visus lietuvių kalbos mylėtojus pasitikrinti kalbos žinias. Diktantas vyks 2016 m. vasario 27 d. 11:00. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją.

Diktantą bus galima rašyti visose Lietuvos savivaldybėse, mokyklose, Vilniaus knygų mugėje. Savo duris šiemet ir vėl atvers Lietuvos bibliotekos. Užsienyje gyvenantys lietuvių kalbos mylėtojai galės diktantą rašyti Lietuvos ambasadose. Jau tapo tradicija, kad kai kurios lietuvių bendruomenės diktantą rašo savarankiškai.

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Rašyti diktantą taip pat kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai.

Užsienio lietuvių bendruomenės turės galimybę konkurso dieną gauti radijo transliacijos įrašą ir diktantą rašyti jiems patogiu laiku.

Tradiciškai diktantą bus galima rašyti namuose ir išsiųsti organizatoriams paštu iki 2016 m. vasario 29 d. imtinai. Projekto organizatoriai paštu gautus diktantus įsipareigoja patikrinti, ištaisyti ir išsiųsti autoriams. Rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo.

Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai.

Diktanto tekstas bus paskelbtas 2016 m. vasario 28 d. svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva, Nacionalinis diktantas.