Mobilioji biblioteka išriedėjo į Varėnos rajono kaimus

Šiandien į pirmąją oficialiąją kelionę išriedėjo moderniai įrengta ir pritaikyta mobilioji biblioteka. Tai pirmoji tokio tipo biblioteka Lietuvoje. Jos naudojimo tikslas – stiprinti kaimo bibliotekas, o gyvenvietėse, kuriose nėra bibliotekų, teikti Varėnos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir Savivaldybės administracijos paslaugas. Siekiama didinti teikiamų paslaugų prieinamumą visuomenei bei gerinti asmenų aptarnavimo kokybę.

Iškilmingame renginyje dalyvavo Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, Regionų plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorė Elida Drapienė, Varėnos rajono savivaldybės vadovai, bibliotekininkai, miesto gyventojai ir svečiai.

Rajono vadovo Algio Kašėtos teigimu mobilioji biblioteka yra puikus būdas priartinti paslaugas prie žmogaus. „Vyresnio amžiaus gyventojams kyla nemažai sunkumų naudotis e. paslaugomis, internetu ir kitomis šiuolaikinėmis priemonėmis, o važiuoti į rajono centrą dėl vienos ar kitos paslaugos kartais užtrunkama net visą dieną. Mobilioji biblioteka atvyks į atokius rajono kaimus ir suteiks žmonėms reikiamas paslaugas“, – kalbėjo rajono vadovas.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas džiaugėsi, kad Varėna rado puikų būdą didinti paslaugų prieinamumą ir gerinti jų kokybę. „Teikiamos kokybiškos viešosios paslaugos turi būti prieinamos visiems šalies gyventojams vienodai. Ir nesvarbu, kur gyveni – didmiestyje ar kaimo vietovėje. Todėl džiaugiuosi, kad reikiamos paslaugos, pradedant Varėnos rajono gyventojais, nuo šiol atvažiuos pačios. Tikiu, kad tai bus geras pavyzdys ir kitoms savivaldybėms“, – teigė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, išlydėjęs mobilią biblioteką į pirmą kelionę.

Viešosios bibliotekos direktorius Eitaras Kazimieras Krupovičius atskleidė paslaptį, kad vos pradėjus dirbti bibliotekoje svajojo apie mobiliąją biblioteką. Praėjus 15 metų svajonė išsipildė. Tad visiems susirinkusiesiems palinkėjo drąsiai svajoti ir tikėti, kad viskas išsipildys. Bibliotekos direktorius nuoširdžiai padėkojo visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo.

Mikroautobusas, kuriame įrengta mobilioji biblioteka, pagamintas ir įsigytas įgyvendinant projektą „Paslaugų teikimo ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Varėnos rajono savivaldybėje“. Šių metų pradžioje Varėnos rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „ProAuto LT“, pagal kurią ši įmonė įsipareigojo per 6 mėn. įrengti, apipavidalinti ir pristatyti administracijai naują mikroautobusą „Renault Master“, kuriame bus mobilioji biblioteka. Mikroautobusas pagal nustatytą tvarkaraštį kursuos po rajono kaimus. Numatyta, kad mikroautobusas užsuks ir į kaimo bibliotekas. Čia atveš gyventojų užsakytas knygas iš Varėnos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir surinks gyventojų prašymus, skirtus Savivaldybės administracijai.

Mobiliojoje bibliotekoje bus teikiamos Viešosios bibliotekos ir Savivaldybės administracijos paslaugos. Viešosios bibliotekos direktoriaus įsakymu (2019 m. vasario 18 d. Nr. DV-10) patvirtintas Varėnos rajono savivaldybės mobiliosios bibliotekos paslaugų teikimo tvarkos aprašas. Numatoma teikti tokias nemokamas bibliotekos paslaugas: atsakyti į skaitytojų užklausas žodžiu ir telefonu, konsultuoti ieškant informacijos, ieškoti informacijos internete, pristatyti spaudinius į namus neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms (jų pageidavimu), galimybė naudotis „Microsoft Office“ ir kitomis programomis informacijai surinkti. Mokomos paslaugos: dokumentų spausdinimas, įrišimas, kopijavimas, nuskaitymas, dokumentų parsiuntimas iš kitų bibliotekų per tarpbibliotekinį abonementą.

Mobiliojoje bibliotekoje taip pat bus priimami gyventojų prašymai dėl Savivaldybės administracijos teikiamų administracinių paslaugų. Jie bus nedelsiant paskiriami vykdyti atsakingiems specialistams per dokumentų valdymo sistemą. Apraše numatytos šios paslaugos: prašymų priėmimas Savivaldybės tarybai dėl mokesčių (žemės, valstybinės žemės nuomos, nekilnojamojo turto, paveldimo turto) lengvatų suteikimo; asmenų (šeimų) įrašymas į sąrašus dėl socialinio būsto nuomos, bendrabučių nuomos; prašymų priėmimas atlikti Varėnos rajono savivaldybės būsto ir socialinio būsto būklės gerinimo darbus; leidimų saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo darbams išdavimas; asmenų prašymų ir skundų priėmimas; prašymų išduoti archyvinių dokumentų išrašus, nuorašus ir kopijas iš dokumentų, esančių Savivaldybės archyvuose, priėmimas; numerių žemės sklypams, pastatams, patalpoms ir butams suteikimas ir keitimas; prašymų priėmimas dėl pagrindinės tikslinės žemės naudojimo paskirties (būdo) keitimo.

Paslaugų teikimo naudojant mikroautobusą tvarkos aprašas parengtas atsižvelgiant į žmonių poreikius ir lūkesčius. Svarstoma apie galimybę rengti edukacinius, kultūrinius, skaitymo skatinimo projektus, skirtus mobiliosios bibliotekos lankytojams. Tikimasi, kad mobilioji biblioteka pagerins asmenų aptarnavimo kokybę, bus patogi atokių rajono kaimų gyventojams.

Varėnos rajono savivaldybės administracijos

Bendrojo skyriaus viešųjų ryšių specialistė

Solveiga Žukienė

DSC04507          3           DSC04513

1 (2)        DSC04518          DSC04625