„Misija Sibiras’16“: tapk šių metų ekspedicijos dalyviu

„Misija Sibiras'16“: tapk šių metų ekspedicijos dalyviu

 

Tūkstančiai nukeliautų kilometrų, ilgos dienos ir naktys kelionėje, gyvas prisilietimas prie istorijos ir praeities – visa tai laukia vienuoliktus metus iš eilės startuojančio projekto „Misija Sibiras’16“ naujųjų dalyvių. Organizatoriai jau skelbia registracijos pradžią ir kviečia tapti 2016 m. projekto dalimi.

Nors kiekvienais metais ekspedicijos lankomos vietovės keičiasi, bet tikslas išlieka toks pats – pagerbti už tūkstančių kilometrų amžinojo poilsio atgulusių tautiečių atminimą. Tai nelengva užduotis, tačiau, pasak „Misija Sibiras“ dalyvių, ryžtas ir užsidegimas paverčia šį projektą ne tik dviejų savaičių patirtimi Sibire, bet ilgalaike misija, kuomet net grįžus į Lietuvą toliau yra tęsiami darbai, o įgyta patirtis perduodama susitikimų su skirtingomis bendruomenėmis ir pristatymų metu.

Visi susidomėję ir panorę tapti projekto „Misija Sibiras“ dalimi jau šiandien gali užpildyti registracijos anketą. Organizatoriai kviečia nepagailėti laiko ir anketoje atskleisti savo norą bei motyvaciją. Šiuo metu yra sudarinėjami ekspedicijos maršrutai bei dėliojami lankytini taškai. Informacijos ieškoma archyvuose, palaikomi kontaktai su vietiniais Sibiro gyventojais bei ten likusiais gyventi lietuviais. Jei tavo giminėje buvo tremtinių ir turi informacijos apie jų gyvenimus bei tremties vietas, organizatoriai kviečia apie tai būtinai papasakoti registracijos anketoje – visos istorijos projektui itin svarbios.

Dalyvio anketą galima pildyti iki 2016 m. gegužės 9 d.

Kaip ir kiekvienais metais organizatoriai laukia aktyvaus užsienyje gyvenančių lietuvių dalyvavimo.

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva, Misija Sibiras.