Kristinos kelias

Vasario 22 dieną Varėnos viešojoje viešėjo žurnalistė, fotografė, keliautoja Kristina Stalnionytė. Ji pristatė savo knygą „Kelias į Santjago de Kompostelą“, kurioje – 775 kilometrų, 42 dienas trukusios kelionės pėsčiomis įspūdžiai, potyriai.

Kristina pasakojo, jog leistis į piligriminę kelionę Šv. Jokūbo keliu svajojo septynerius metus. Per dieną nueidavo apie 20 kilometrų. Viena kelio diena atitinka vieną knygos skyrių. Kelionėje rašė dienoraštį, pasižymėjo visas smulkmenas. Žurnale „Kelionių magija“ publikuota 10 ilgų straipsnių apie kelionę, neaprėpė visų įspūdžių, atsirado būtinybė parašyti knygą. „Kelias į Santjago de Kompostelą“ – morališkai išnešiota knyga“, – pasakojo autorė. „Tada apie knygų leidybą nieko neišmaniau, bet man nerūpėjo, bus išleista knyga ar ne, svarbu ją parašyti. Rankraštį pateikiau 3 leidykloms, „Tyto alba“ išleido“.

Knygos pradžioje – pasakojimas apie Jėzaus apaštalą Jokūbą, kurio palaikai saugomi Ispanijos Santjago de Kompastela miesto Šv. Jokūbo katedroje, o ji yra piligrimų kelionės tikslas. Manoma, kad šventojo palaikai stebuklingi: padeda pagyti, išpirkti nuodėmes, išsipildyti svajonėms. Kelio istorija siekia dešimtį amžių. Kristina, aprašo Kelio vietoves: Navarą, Riochą, Kastiliją ir Leoną, Galisiją. Apžvelgia regionų kultūrą, gamtą, architektūrą, papročius, virtuvę, vyndarystės tradicijas, simbolius ir legendas, vietinius žmones ir sutiktus piligrimus. Knygoje daug praktinės informacijos norintiems leistis į kelionę.

„Kai iškeliauju, išeinu į kitą laiką, į kitą erdvę. Tuomet virstu niekuo, kad nors akimirką pažvelgčiau į tai, kas aplinkui YRA. Kelias yra juo einančiojo kūryba, todėl galiu sakyti, kad iki šiol gyvenau ir kūriau“.

Kitos K. Stalnionytės kelionių knygos „Šuarų žemė“ ir „Peru spalvos“.

 

_DSC6882      _DSC6885

02-piligrimo simbolis