Kas yra FLEX?

Spalio 12 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko kampanijos „Time to Move“ renginys.Mūsų rajono jaunimas turėjo galimybę susipažinti su tarptautine moksleivių mainų programa, suteikiančia galimybę visus metus nemokamai gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis Jungtinių Amerikos Valstijų mokyklose.

„Time to Move“ kampanijos renginius organizuoja Eurodesk Lietuva atstovai su partneriais. Varėnoje dalyvavo ir apie istorinę mainų programą, žinomą FLEX pavadinimu, pasakojo Elena Mikhailava. Lektorė taip pat atkreipė dėmesį į tai, kokius reikalavimus turi atitikti programos dalyvis, kokius dokumentus reikia pateikti.

FLEX programą 1992 m. sukūrė Jungtinių Amerikos Valstijų Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į Jungtines Amerikos Valstijas. Programos tikslas yra skatinti abipusį supratimą tarp JAV ir Europos regiono valstybių piliečių, kadangi moksleiviai sužino apie JAV ir supažindina amerikiečius su savo valstybėmis. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu ir mokysis Amerikos vidurinėje mokykloje.

„Mainai griauna tarp mūsų stovinčias sienas; kai žmonės susitinka, kalbasi ir dalijasi patirtimi, atsiskleidžia jų bendras žmogiškumas. Mus jungia produktyvus ir tikslingas gyvenimo siekis; kai tai nutinka, nepasitikėjimas išnyksta ir mažesni skirtumai daugiau nenustelbia bendrų mūsų vertybių. Tada ir prasideda pažanga“, – sakė prezidentas Barakas Obama.

Varėnos VB metodininkė Daiva Armonienė

_DSC4672         _DSC4677ttm_logo