Kai biblioteka tapo muziejumi

Spalio 16 d. Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrius tapo muziejumi. Įspūdingą ekspoziciją „100 kariuomenės pėdsakų“ atvežė, pristatė ir edukacijas vedė Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai.

Unikalios ekspozicijos pasakojo apie Nepriklausomybės kovas 1918–1920 m., Lietuvos kariuomenę 1920–1940 m., Ginkluotą rezistenciją 1944–1953 m., atkurtos Lietuvos Respublikos kariuomenę 1990–2004 m. ir dabartinę Lietuvos kariuomenę. Renginio dalyviai (apsilankė per 300 žmonių) žinias gilino edukaciniuose užsiėmimuose, šifravo užšifruotus tekstus, spausdinamąja mašinėle spausdino karinius dokumentus, tikrą karinę dvasią pajuto liesdami originalius XX a. šaunamuosius ginklus, žaisdami strateginius žaidimus „Karas“, „Laivų mūšis“, kurdami ir lankstydami lietuviškuosiuos lėktuvus DOBI bei ANBO. Įrengtoje partizanų stovyklavietėje susipažindino su partizano kasdienybe, o dabartinio Lietuvos kariuomenės kario darbo specifiką padėjo suprasti galimybė pasidaryti maskuojamąjį grimą, kariškame tunelyje įminti karines mįsles,  Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos karių pasakojimai apie šiuolaikinę kariuomenę, ekipuotės ir ginkluotės pristatymai.
Pasak, Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojų, vienas pagrindinių šio projekto tikslų yra pristatyti Lietuvos kariuomenės istoriją. 2018 m. minėjome ne tik Lietuvos valstybės, bet ir Lietuvos kariuomenės atkūrimo 100-metį. Tik, padedant kariuomenei, Lietuvos Nepriklausoma valstybė, galėjo žengti tvirtus žingsnius demokratijos ir laisvės link. Dabartinė Lietuvos kariuomenė yra praeities tradicijų tęsėja ir ženkliai prisideda prie Lietuvos valstybės saugumo užtikrinimo. Nors Lietuvos istorija mena šimtmečius, bet atkurta Lietuvos valstybė ir kariuomenė 2018 m. mini garbingą šimto metų jubiliejų“.

Varėnos viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Daiva Armonienė

DSC05909         DSC05913    DSC05960

DSC05955