Jaunimo susitikimas su meru

Vasario 13 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos susitikimas su jaunimu, mokinių tarybų nariais, jaunimo darbuotojais ir su tais, kurie neabejingi jaunų žmonių reikalams.

Aptartos temos, kurias iš anksto pasiūlė patys jaunuoliai: jaunimo užimtumas ir jo formos; vietos laisvalaikiui ir jų prieinamumas; profesijos, kurių labiausiai reikia Varėnai; mokinių įsidarbinimo perspektyvos Varėnos rajone. Apie moksleivių įsidarbinimo galimybes ir reikalingas profesijas pasakojo Užimtumo tarnybos Alytaus jaunimo užimtumo skyriaus vedėja Rima Kisielienė. Meras Algis Kašėta kalbėjo apie Varėnos situaciją ir ribotas galimybes pritraukti verslo ir pramonės įmones čia kurtis. Pasidžiaugė dėl atsirasiančių 100 darbo vietų naujuose senelių globos namuose Naujuosiuose Valkininkuose ir galimybės panašius namus steigti Merkinėje. Dar meras kalbėjo apie populiarėjantį gyvenimo stilių – gyvenimą gamtos apsuptyje ir darbą nuotoliniu būdu didmiestyje. Meras klausė jaunimo nuomonės apie dabar įgyvendinamus projektus, ko reiktų, kad baigę mokslus norėtų grįžti gyventi į savo gimtąjį Varėnos kraštą.

Valkininkų jaunimas siūlė sutvarkyti poilsiavietę „balto“ kalno teritorijoje ir pritaikyti tą viešąją erdvę tiek jaunimui, tiek visiems Valkininkų gyventojams, įrengti daugiau sporto aikštelių. Merkinės jaunimui aktualus patalpų klausimas, kur jie galėtų šaltuoju metų laiku susitikti su bendraamžiais, užsiimti bendra veikla. Visiems diskutavusiems geriausia vieta – Merkinės kultūros centras. Taip pat merkiniškiai norėtų įvairesnių sporto šakų užsiėmimų, ne tik krepšinio. Varėnos jaunimas buvo drąsiausias. Domėjosi, kas atsiras buvusių prekybos centrų vietose, kodėl iškirsti medžiai prie bažnyčios? Siūlė bent retkarčiais daryti intelektualaus, nekomercinio kino vakarus atnaujintoje kino salėje. Dalis jaunuolių išreiškė norą vasaros metu parke ar miesto stadione po atviru dangumi žiūrėti krepšinio ir futbolo varžybas.

Dalyviai vienbalsiai pritarė Varėnos viešosios bibliotekos direktoriaus Eitaro Kazimiero Krupovičiaus idėjai įrengti jaunimui skirtą erdvę, kurioje jaunuoliai galėtų rinktis, naudingai leisti laisvalaikį, bendrauti neformalioje aplinkoje. Dabar veikiančiame atvirame jaunimo centre ne visiems norintiems pakanka vietos, o bibliotekoje esančioje erdvėje, kur galėtų rinktis jaunuoliai, nuolat vyksta kitokios veiklos, renginiai. Atsiradus jaunimo erdvei, joje galėtų veikti ir nedidelis hostelis. Tokie susitikimai – vertingi, padeda dalintis nuomonėmis ir gimti naujoms idėjoms.

Varėnos VB Vaikų ir jaunimo skyriaus bibliotekininkė

Jurgita Žukienė

DSC07850 DSC07861 DSC07866