Jaunimo muzikos ir poezijos šventėje – Veronika Povilionienė

Jau septintą kartą Varėnos Grybų šventėje veikė Knygų ir menų kiemas. Kiemo organizatoriai ir šeimininkai Varėnos viešoji biblioteka ir Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla.

Visą dieną gausu lankytojų Knygų ir menų kieme. Kol mažiausieji džiaugėsi UAB „Neptūno vandenys“ kūrybinėmis dirbtuvėmis: kūrė darbelius iš molio ir vandens buteliukų, pūtė vandens burbulus, džiaugėsi veido tapybos menu, jaunimas dalijosi dainuojamosios poezijos atradimais. Pasirodė respublikinių dainuojamosios poezijos konkursų laureatai: Justinas Stanevičius (gitara, vokalas), Regita Navickaitė (gitara, vokalas), Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinių grupė Aurelija Baliukynaitė (vokalas, smuikas), Kristina Zubrickaitė (violančelė), Edvinas Karenga (gitara), mokytoja Irena Muzikevičienė. Daug malonių akimirkų dovanojo Merkinės jaunimo etnokultūros klubas „Kukumbalis“, vadovai Rita ir Vytautas Černiauskai, varėniškiai moksleiviai: solistai Milita Užgirytė, Vaidotas Gudauskas, Miglė Žėkaitė, Gabija Miliūtė, Julija Tiškutė ir kt. (mokytoja Aušra Liutkutė). Muzikos mokytojai parengė akordeono, smuiko, pučiamųjų, gitaros pusvalandžius. Malonu, kad šiemet koncertavo ir patys mokytojai: smuikininkė Saulė Kondrotaitė, akordeonininkai Dariaus Bachovas ir Nerijaus Bakula, trimitininkas Albertas Tiškus, gitaristas Vytas Barcys.

Tradiciškai neapseita be knygų. Šventės svečiai turėjo progą susipažinti su leidyklų „Algarvė“, „Andrena“, „Asveja“, „Baltos lankos“, Lietuvos mokslo ir enciklopedijų instituto, „Charibdė“, „Gimtasis žodis“, „Homo lieber“, „Metodika“, „Naujoji Romuva“, „Raidynėlis“, Lietuvos rašytojų sąjungos, „Vaiga“, „Versus Aureus“, „Žara“, „Žuvėdra“, Vytauto Račicko leidyklos, knygyno „Rotas“, asociacijos „Slinktys“ naujienomis, įsigyti leidinių, pabendrauti su leidėjais, poezijos kūrėjais Juozu Žitkausku, Ernestu Noreika, Mantu Balakausku, vaikų ir paauglių pamėgtu rašytoju Vytautu Račicku. Apie išdykusius vaikus rašantis ir pats savo knygas leidžiantis V. Račickas džiaugėsi tiek jaunųjų skaitytojų, tiek jų tėvų dėmesiu, pasakojo apie savo kūrybą, rašė dedikacijas, autografus.

Renginio staigmena – dzūkiška poezijos ir dainų kompozicija, kurią padovanojo liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė ir literatas Juozas Žitkauskas.

Jaunimo muzikos ir poezijos šventę rėmė projektas „Varėnos kraštas –jaunimui, jaunimas – krašto pažangai“ (kodas Nr. EEE-LT05-SADM-01-K-01-024), UAB „Neptūno vandenys“.

 

Daiva Armonienė, Varėnos viešosios bibliotekos metodininkė

Viesinimas sumaz Viesinimas 3 Viesinimas 2