Jaunimo filmų naktis

Vasario 9 dieną Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko Jaunimo filmų naktis. Renginys prasidėjo „Ąžuolo“ gimnazijos moksleivių viktorina apie ES kalbas ir daugiakalbystę.

Vėliau pristatytas ir parodytas LUX kino apdovanojimą pelnęs, švedų, danų ir norvegų filmas „Samių kraujas“ (2016), iliustruojantis ir keliantis klausimus apie esmines Europos vertybes, kultūrinę įvairovę.

Antrasis filmas – lietuvių režisierės Giedrės Beinoriūtės „Balkonas“ (2008 m.) apie pirmąją meilę ir draugystę, užsimezgusią 9-ojo dešimtmečio Lietuvos miestelyje.

Renginį užbaigė Ben Stiller motyvacinis filmas „Volterio Mičio slaptas gyvenimas“ (2013 m.). Filme keičiamas nusistovėjęs požiūris į paprastą žmogų, kuris bando kovoti dėl savo vietos pasaulyje, parodoma, kaip bailys tampa didvyriu ir atvirkščiai.

Renginį organizavo Eurodesk Lietuva jaunimo informavimo taško ir Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje vykdomos tarptautinės programos „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA) komandos nariai. MEPA programos tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos sprendimais ir aktualijomis.

 

_DSC6783            _DSC6784

_DSC6789      IMG_8952