Europos jaunimo savaitė neaplenkė ir Varėnos

Balandžio 30 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje susirinkęs jaunimas diskutavo tema –„Jaunimo užimtumas Varėnoje“.

Diskusijos metu jaunimas kalbėjo apie bendruomenėje kylančius iššūkius ir kas galėtų padėti juos spręsti. Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros ambasadorė Varėnoje, Augustė Maziukaitė, renginyje taikė „6-ių arbatos puodelių“ metodą, kurio metu jaunimas galėjo ne tik išsakyti savo mintis ir idėjas, bet pamąstyti apie viduje kylančias emocijas, poreikius, pamatyti idėjų gerąsias ir blogąsias puses, ieškoti argumentų, alternatyvų, galimybių.
Susitikimą apibendrino ir su jaunimo politikos naujovėmis supažindino Varėnos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Grigienė ir Eurodesk jaunimo informavimo taško Varėnoje koordinatorė Indrė Kondratavičiūtė.

Europos jaunimo savaitė nuo 2003 metų kas 18 mėnesių švenčiame visoje Europoje siekiant skatinti jaunimo dalyvavimą, įsitraukimą į sprendimų priėmimą.
2019 metų Europos savaitės tema – „Demokratija ir aš“ – yra apie galimybę jaunimui daryti įtaką ne tik skiriant savo balsą rinkimuose, bet ir išreiškiant savo pilietinę poziciją diskusijų, dialogo su valdžios institucijomis metu.

DSC_0935   DSC_0951    DSC_0938