„Ėglynaicis“ 2016 Merkinėje ir Varėnoje

Regioninis vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių festivalis
„Ėglynaicis“

eglynaicismazas

Balandžio 22 – 23 d. Merkinėje ir Varėnoje šurmuliuos V regioninis vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių festivalis ,,Ėglynaicis“, kuriame dalyvaus gausus būrys vaikų ir jaunimo iš įvairių rajonų bei miestų. Jau penktą kartą vyksiančiame renginyje bus galima ne tik išvysti 18 folkloro ansamblių pasirodymų, bet vėliau ir sudalyvauti tradicinėse šokių vakaronėse, kurios leis smagiai įsisukti į festivalio šurmulį, ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams. Nepraleiskime puikios progos pamatyti mūsų krašto tradicijas, kurios neturi būti pamirštos, o perduodamos iš kartos į kartą.

Šiuo festivaliu norima į vieną būrį suburti Dzūkijos regiono vaikų ir jaunimo folkloro ansamblius ir išsaugoti laiko patikrintas ir iš kartos į kartą perduotas dzūkiškas tradicijas ir papročius. Festivalyje dalyvaus 18 vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių iš Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Kaišiadorių rajonų, Alytaus ir Druskininkų miestų.
Pirmąją festivalio dieną 16 val. Varėnos kultūros centro Merkinės filiale pasirodys: Varėnos kultūros centro Merkinės filialo vaikų folkloro ansamblis, Merkinės etnokultūros klubas „Kukumbalis“, Varėnos kultūros centro Panaros filialo vaikų folkloro ansamblis, Varėnos kultūros centro Nedzingės filialo vaikų folkloro ansamblis „Vieversiukai“, Varėnos kultūros centro Vilkiautinio filialo vaikų folkloro ansamblis, Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Serbenta“, Daugų kultūros centro Eičiūnų vaikų folkloro ansamblis „Vieversa“, Druskininkų „Ryto“ gimnazijos folkloro ansamblis „Racilukai“, Lazdijų kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Bitelė“ ir tradicinė kaimo kapela „Anūkaiciai“.
19 val. Merkinės filiale vyks smagi Tradicinių šokių vakaronė, kurioje gros šaunūs „Serbentos“, „Racilukų“ ansamblių muzikantai ir „Anūkucių“ kapela.
Antroji festivalio diena persikels į Varėną. Kultūros centre vyks baigiamasis festivalio koncertas, kuriame pasirodys Varėnos kultūros centro vaikų folkloro ansamblis, Matuizų pagrindinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Verbenėlė“, Alytaus jaunimo centro folkloro studija „Kupolėlis“ ir dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“, Daugų kultūros centro Alovės filialo vaikų folkloro ansamblis „Susiedukai“, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos vaikų folkloro ansamblis „Voverėlė“, Kaišiadorių kultūros centro jaunimo folkloro ansamblis „Žilvita“ ir festivalio svečias Vilniaus mokytojų namų vaikų ir jaunuolių folkloro ansamblis „Reketukas“.
19 val. dalyvius ir varėniškius kviesime į smagią tradicinių šokių vakaronę, kurioje gros visiems gerai žinoma instrumentinio folkloro grupė „By Tik Zyz“.