Dokumentinio filmo „Dangaus sodai“ peržiūra

 

Maloniai kviečiame balandžio 6 d. 17 val. į dokumentinio filmo „Dangaus sodai“ peržiūrą Varėnos viešojoje bibliotekoje.

Dalyvaus filmo iniciatorė, sodų rišėja Marija Liugienė.

„Dangaus sodai” – 2014 m. sukurtas meninės dokumentikos filmas apie lietuviškus sodus. Pagrindiniai filmo herojai yra etnologai, baltų kultūros tyrinėtojai Jonas Vaiškūnas ir Vytautas Tumėnas, Lietuvoje žinomos sodų rišėjos. Moterys pasakoja apie sodų kūrimo procesą – rišimo būdus, žaliavą, savo santykį su sodais, sodų papuošalus – žvaigždutes, saulutes, paukštelius, angeliukus, pristato savo darbus. Filme parodytas sodų pritaikymas asmeninėse šventėse – krikštynose, vestuvėse, pirmoje komunijoje.
„Dangaus sodai“ neabejotinai yra neeilinis kultūrinis įvykis, kadangi pirmą kartą pažvelgta į šį unikalų Lietuvos paveldą iš įvairių pusių – buitinės, paprotinės ir apeiginės.
Filmą kūrė žinomas operatorius ir režisierius Algirdas Tarvydas, įgarsino kompozitorius Algimantas Apanavičius, montuotovo Vaclovas Nevčesauskas. Panaudoti įrašai iš tarptautinio festivalio „Skamba skamba kankliai”, „Vidury lauko grūšelė”, folkloro ansamblių „Ratilio”, „Kūlgrinda” atliekamos sutartinės, liaudies dainininko Petro Zalansko rugiapjūtės dainos įrašas.