„Ąžuolo“ gimnazijos bendruomenė pagerbė geriausiuosius

Paskutinį balandžio penktadienį Varėnos kultūros centre vyko tradiciniu tapęs „Ąžuolo“ gimnazijos renginys – „Metų gimnazisto, Metų gimnazistės ir Metų pedagogo bei papildomų nominacijų paskelbimo ir apdovanojimo šventė“.

 

2010 metais gimnazija tapusi mokykla pateisina Varėnos žmonių lūkesčius. Moksleiviai gimtąjį kraštą garsina olimpiadose, konkursuose, varžybose. Šventės dieną gimnazistai tvirtino, kad žinios, geroji patirtis pečių tikrai neslegia. Pedagogai sakė tikintys, jog jų į gyvenimą išleisti auklėtiniai sugebės keisti ne tik savo miesto, šalies gyvenimą, bet Lietuvos vardą pagarsins visame pasaulyje.

Į Metų gimnazistės ar gimnazisto vardą pretenduoti gali tik gerai ir labai gerai besimokantys moksleiviai, kurių vidurkis atitinka nurodytus reikalavimus. Likusiems leidžiama „rinktis“ kitas nominacijas.

 

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos direktorė Milda Padegimaitė kalbėjo, jog šventės mintį prieš šešerius metus pasiūlė patys gimnazistai. Mokytojams beliko patarti organizuoti solidų renginį. Smagu, kad neliko pamiršti ir pedagogai. Gimnazijoje dirba beveik penkiasdešimt mokytojų. Pasak direktorės, dažnai pasitaiko, kad besidžiaugiant mokinių laimėjimais, mokytojai lieka pamiršti. „Ąžuolo“ gimnazijoje ši klaida nedaroma.

Geriausių gimnazistų ir mokytojų rinkimai – „rimtas žaidimas“. Net direktorė Milda Padegimaitė, išeidama į sceną, nežino, kas taps nugalėtojais. Komisija dirba atidžiai, informacija nesidalindama net su pačiais artimiausiais. „Renkame ne už grožį, bet už konkrečius atliktus darbus, vadovaujamės ne simpatijų ar antipatijų principu“, – sakė direktorė. Pasak Mildos Padegimaitės, „Ąžuolo“ gimnazijoje siekiama kalbėti ne apie patirtas nesėkmes, o apie sėkmes. Mokomasi tik iš sėkmės, nes tik ji turi išliekamąją vertę.

 

Sveikinimo žodį šventės pradžioje taręs Varėnos rajono meras Algis Kašėta gimnazistus vadino tiesiog fantastiškais ir nepakartojamais jaunais žmonėmis, stipriai įtakojančiais Varėnos gyvenimą ir galinčiais daug ką jame keisti.

Sako, jog stiprybės tiek moksleiviams, tiek mokytojams suteikia po gimnazijos langais augantis Atgimimo ąžuolas, pasodintas 1989 – aisiais metais.

 

Šeštąjį kartą organizuotoje šventėje Metų gimnazistų vardus už pasiekimus moksle, sporte, visuomeninėje veikloje, laimėjimus rajoninėse olimpiadose ir indėlį į gimnazijos gyvenimą pelnė Martyna Sakavičiūtė ir Rokas Svirskas. Metų pedagogės vardas už didelį indėlį į gimnazijos gyvenimą, už skiepijamą tautiškumą, pilietiškumą, patriotiškumą, už Tolerancijos centro įkūrimą, gimnazijos muziejaus aktualizavimą atiteko mokytojai Rūtai Jasevičienei.

Atskiromis nominacijomis džiaugėsi dar gražus būrelis mokinių ir mokytojų.

Gražina Dagytė, Varėnos rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyr. specialistė viešiesiems ryšiams.
Tel.: (8 310) 32010, 8 678 41174
El.p.: grazina.dagyte@varena.lt