Apie Baltijos šalių bendradarbiavimą ir motyvaciją siekti daugiau

Rugpjūčio 23–30 d. Daugirdiškių mokymų centre šurmuliavo jaunimas iš keturių Baltijos šalių – atstovai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos dalijosi savo patirtimi jaunimo politikos srityje ir tobulino savo profesines bei socialines kompetencijas įvairių užsiėmimų metu.

Projektas „Baltic cooperation: developing local youth policy together“ finansuotas „Erasmus+“ programos, o jo metu 32 dalyviai atstovavo savo savivaldybėms, jaunimo organizacijoms, jaunimo reikalų taryboms, jaunimo užimtumo centrams ar kitoms įstaigoms, dirbančioms su jaunais žmonėmis. Mokymuose apie Baltijos šalių bendradarbiavimą bei jaunimo politikos įgyvendinimo vystymą dalyvavo ir Varėnos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) G. Deviadaitė.

Politikos tyrimų ir analizės instituto organizuoti mokymai leido projekto dalyviams patiems kritiškai įsivertinti esamą situaciją ne tik jų šalyje, bet ir kaimyninėse valstybėse. Vienas iš projektų tikslų buvo parengti aiškias jaunimo politikos įgyvendinimo bei paramos schemas konkrečiai kiekvienai savivaldybei vietos lygmeniu. Mokymų metu pristatyti įvairūs metodai bei strategijos, kaip suprasti jaunimo poreikius, analizuoti statistiniai duomenys, tyrimai bei apžvelgtos kitos aktualijos, padedančios suvokti jauno žmogaus pasaulėžiūrą. „Minčių lietaus“ metodo pagalba jaunimas siūlė savo idėjas, kaip motyvuoti mažiau galimybių turintį ar neorganizuotą jaunimą, kaip paskatinti jį įsitraukti į jaunimo politikos stiprinimo veiklas; kaip elgtis, atrodyti, ką pasiruošti oficialių pokalbių metu, kaip produktyviai išnaudoti žiniasklaidos priemones ir tapti matomiems visuomenėje. Savaitė buvo itin intensyvi – projekto dalyviai ne tik įgijo daug naudingos patirties, turėjo galimybę palyginti kitų šalių pavyzdžius, bet pasisėmė ir kultūrinių žinių. Projekto veiklomis buvo laužomi nacionaliniai, tarpkultūriniai stereotipai, jaunimas galėjo drąsiai reikšti savo nuomonę ir taip stiprinti savo pasitikėjimą savimi, išeiti iš komforto zonos.

Septynios dienos tikrai neprailgo. Jų metu užsimezgė stiprus ryšys tarp kaimyninių šalių jaunuolių, o kartu su juo ir būsimi bendradarbiavimo projektai, bendros idėjos, nauji tikslai. Paskutinės dienos rytą prieš atsisveikinant, Daugirdiškėse skambėjo jaunatviškas juokas ir smagūs šūksniai, jog šis projektas – tik graži draugystės pradžia.

Giedrė Deviadaitė
Varėnos r. sav. administracijos
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė
(jaunimo reikalų koordinatorė)
Tel. (8 310) 32 020
El. p. jaunimas@varena.lt

https://www.facebook.com/jaunimasvarenoje