19-asis „Poezijos pavasarėlis“

Gegužės  13 dieną Varėnos viešoji biblioteka sukvietė poezijos mylėtojus į 19-ąją moksleivių poetinės kūrybos šventę „Poezijos pavasarėlis“, kuri tradiciškai nuo 1985 metų vyksta Pauosupės kaime prie vaikų poeto Anzelmo Matučio Drevės.

Šventę vedė, eiliavimo žaidimus organizavo ir gerą nuotaiką padovanojo Varėnos moksleivių kūrybos centro būrelis „Impro“, vadovaujamas Irenos Čeplikienės. Dalyvius sveikino „Poezijos pavasarėlio“ laureatai: poetai Zita Gaižauskaitė, Zenė Sadauskaitė, literatūros kritikas Jonas Linkevičius, Birutė Švagždienė. Tylos minute pagerbti šventės bičiuliai, kurių jau nebėra mūsų tarpe, kurie mus stebi iš dangaus platybių: Martynas Vainilaitis, Alma Karosaitė, Jurgis Gaižauskas, Algimantas Švažas, Irena Leonavičiūtė. Atvyko poeto sūnūs Vytas ir Valius Matulevičiai su šeimomis.

_DSC3265                                                                         _DSC3436

Meninę programą parengė Varėnos rajono vaikai. Literatūros ir muzikos kompoziciją „Žmogiukas atbėgo į girią“ A. Matučio kūrybos motyvais  atliko Varėnos „Ryto“ progimnazijos antrokai, vadovaujami mokytojos Onos Veličkienės, talentų šou „Vakaro žvaigždės“ dalyvės, Panočių pagrindinės mokyklos antrokė Skaiva Matijoškaitė (mokytoja Valentina Šlavenec) ir šeštokė Andrėja Kosmonaitė (vadovė – Krivilių kultūros centro direktorė Virginija Černiauskienė) papasakojo po dzūkišką pasakojimą „Žmogus ant mėnulio“ ir „Ščyra prauda“, o Varėnos vaikų lopšelio-darželio „Žilvitis“ ugdytinių „Vyrų orkestras“, vadovaujamas Nerijaus Bakulos, grojo taip, kad skambėjo ne tik Drevė, bet ir visas miškas sudrebėjo.

_DSC3234

 

Daugiau: http://www.biblioteka.varena.lt/lt/naujienos/2065-19-asis-poezijos-pavasarelis